2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych, wodnoprawnych i pozwoleń na budowę oraz nadzór autorski w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Nowa Sól
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi polegające wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Nowa Sól. 2) Opis prac (czynności) oraz zakres rzeczowy i lokalizacja przedmiotu zamówienia wynika z Załącznika nr 2 do SWZ. 3) Zakres rzeczowy zawarty w Załączniku nr 2 ma charakter szacunkowy. 4) Opis procedury dokonywania odbiorów prac wykonanych w ramach zakończonych etapów został zawarty w Załączniku nr 2 do SWZ. 5) Przedmiot zamówienia został podzielony na 17 części („Pakiet”) Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące postępowania znajdują się w dokumentacji ogłoszenia w tym SWZ.
Interne Kennung: S.270.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 7.1. SWZ, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, działając na podstawie art. 126 ust. 1 PZP wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: a) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat (wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy–w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości brutto, przedmiotu (rodzaju wykonanych usług), dat wykonania (dat dziennych rozpoczęcia i zakończenia realizacji usług) i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (wzór wykazu wykonanych usług stanowi Załącznik nr 9 do SWZ). Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług, wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami wykaz, o którym mowa wyżej dotyczy usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy. b) dowodów określających, czy wskazane przez Wykonawcę w wykazie usługi na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami, o których mowa powyżej są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert). c)wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, posiadanych uprawnień, wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia stanowi Załącznik nr10 do SWZ). W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, działając na podstawie art. 126 ust. 1 PZP wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: (a)art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP, (b)art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,(c)art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a) PZP, (d) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b) PZP, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu, (e)art. 109 ust. 1 pkt 3 PZP, dotyczącej skazania za przestępstwo lub ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, b) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jedn.: Dz. U z 2024 r. poz. 594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - (wzór oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1pkt 5 PZP o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej stanowi Załącznik nr 7 do SWZ), c)zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust.1 pkt 1)PZP,wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłaceniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności, d) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) PZP, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłaceniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,e) odpisu lub informacje z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4)PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji... Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące postępowania znajdują się w dokumentacji ogłoszenia w tym SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Niwiska-nr zadania 14-08-1.1-01"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Nowa Sól.
Interne Kennung: Pakiet I
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Jarogniewice-nr zadania 14-08-1.1-02"
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Jarogniewice -nr zadania 14-08-1.1-03"
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Mirocin-nr zadania 14-08-1.2-01"
Interne Kennung: Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Mirocin -nr zadania 14-08-1.2-02"
Interne Kennung: Pakiet V
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Jarogniewice -nr zadania 14-08-1.2-03"
Interne Kennung: Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Solniki-nr zadania 14-08-1.2-04"
Interne Kennung: Pakiet VII
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Solniki-nr zadania 14-08-1.2-05"
Interne Kennung: Pakiet VIII
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Tarnów-nr zadania 14-08-1.2-06"
Interne Kennung: Pakiet IX
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet X – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Przylaski-nr zadania 14-08-1.2-07"
Interne Kennung: Pakiet X
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet XI – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Przylaski -nr zadania 14-08-1.2-08"
Interne Kennung: Pakiet XI
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet XII – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Przylaski -nr zadania 14-08-1.2-09"
Interne Kennung: Pakiet XII
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet XIII – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwach: Mirocin, Przylaski -nr zadania 14-08-1.2-10"
Interne Kennung: Pakiet XIII
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet XIV – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwach: Niwiska, Przylaski -nr zadania 14-08-1.2-11"
Interne Kennung: Pakiet XIV
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet XV – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Niwiska-nr zadania 14-08-1.2-12"
Interne Kennung: Pakiet XV
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet XVI – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Niwiska-nr zadania 14-08-1.2-13"
Interne Kennung: Pakiet XVI
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet XVII – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zadania "Budowa urządzeń hydrotechnicznych w leśnictwie Przylaski -nr zadania 14-08-1.2-14"
Interne Kennung: Pakiet XVII