See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa leków
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy leków do Apteki Szpitalnej mieszczącej się w siedzibie Szpitala przy ul. Wodociągowej 4, 45-221 Opole. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 zadania. PAKIET 1 - Mannitol 20% PAKIET 2 - Lek przeciwbólowy
Interne Kennung: P/26/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: UZASADNIENIE ZASTOSOWANIA PROCEDURY PRZYSPIE-SZONEJ-na podstawie art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający skraca termin składania ofert z uwagi na zaistnienie obiektywnej i pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie dało się przewidzieć mimo dołożenia należytej staranności. Uzasadnienie faktyczne: • PAKIET 1 (Mannitol 20%): Poprzednie postępowanie mające zapewnić ciągłość dostaw od 01.08.2026 r. zostało unieważnione z przyczyn leżących po stronie wykonawców (brak ofert/oferty odrzucone). Dodatkowo na rynku wystąpił kryzys podażowy (wstrzymanie produkcji jednej z pojemności), a zakup interwencyjny na rynku wolnym jest niemożliwy. Brak leku ratującego życie realnie zagraża zdrowiu pacjentów. • PAKIET 2 (Lek przeciwbólowy): Nastąpiło nagłe i niezależne od Zamawiającego wyczerpanie zapasów. Skokowy wzrost zużycia wynika z wysokiej skuteczności klinicznej tego nowego preparatu, co zweryfikowało pierwotne, roczne prognozy ordynacji. Brak leku narusza standardy opieki pooperacyjnej. Uzasadnienie prawne: Dochowanie standardowego, 35-dniowego terminu spowoduje wielotygodniowy brak ochrony lekowej Szpitala i uniemożliwi realizację ustawowego obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom. Sytuacja ma charakter zewnętrzny i niezależny od Zamawiającego. Zastosowanie procedury przyspieszonej minimalizuje okres bezumowny, zachowując pełną konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PAKIET 1 - Mannitol 20%
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy leków do Apteki Szpitalnej mieszczącej się w siedzibie Szpitala przy ul. Wodociągowej 4, 45-221 Opole. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1A do SWZ. PAKIET 1 - Mannitol 20%
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: PAKIET 2 - Lek przeciwbólowy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy leków do Apteki Szpitalnej mieszczącej się w siedzibie Szpitala przy ul. Wodociągowej 4, 45-221 Opole. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1A do SWZ. PAKIET 2 - Lek przeciwbólowy