577170-2025 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Dostawa wyrobów medycznych dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Neonatologii oraz Oddziału Otorynolaryngologii
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wyrobów medycznych dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Neonatologii oraz Oddziału Otorynolaryngologii
Beschreibungdostawa wyrobów medycznych
Interne KennungZP/PN/33/06/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens4. Istotne informacje dotyczące postępowania 1. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zostanie zastosowana tzw. "odwrócona kolejność oceny ofert", o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 3. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 5. Zamawiający nie przewiduje w niniejszym postępowaniu wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 ustawy PZP. 6. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Każdy pakiet jest do osobnego rozpatrywania. W danym pakiecie należy zaoferować cały asortyment zawarty w Załączniku Nr 1. Liczba zadań: 21. Uwaga: Zamawiający nie przewiduje możliwości wydzielenia pozycji z danego pakietu do osobnego rozpatrywania, bądź łączenia pakietów i pozycji z danego pakietu. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych, o których mowa w art. 92 ustawy PZP. 8. Postępowanie nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy PZP. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, a w szczególności koszty sporządzenia oferty, pokrywa Wykonawca. 12. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w pkt 13 SWZ. 13. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 14. Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą wyłącznie z uwzględnieniem waluty polskiej. 15. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnego limitu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego w Załączniku Nr 1 do SWZ, bez prawa do roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę. 16. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od dnia zrealizowania zamówienia. 5. Informacja dotycząca wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz udziału podwykonawców 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia składając wspólną ofertę, w takim przypadku ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. 2. Wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia mogą być: • spółka cywilna – w rozumieniu przepisów art. 860-875 k.c., • wykonawcy, którzy zawarli porozumienie w celu wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, nie będący spółką cywilną w rozumieniu przepisów k.c. np.: tak zwane „konsorcjum” dwóch lub więcej Wykonawców. 3. Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o zamówienie, ustanawiają „Pełnomocnika” do: • reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, albo • reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. W ofercie należy złożyć oryginał pełnomocnictwa lub notarialnie potwierdzoną kopię. 4. W przypadku, gdy upełnomocnienie osoby (lub osób) działającej w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie wynika z treści umowy zawartej pomiędzy Wykonawcami wspólnie ubiegających się o zamówienie, w ofercie składa się oryginał umowy lub notarialnie potwierdzoną kopię. 5. W zakresie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie składają dokumenty w taki sposób, aby przy ich ocenie wspólnie spełniali w/w warunki. 6. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Wykonawca wskaże w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz poda nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Ponadto Wykonawca uprawniony jest do powierzenia wykonania części przedmiotu umowy nowemu podwykonawcy, zmiany albo rezygnacji z podwykonawcy. Do powierzenia wykonania części przedmiotu umowy nowemu podwykonawcy, zmiany, wykluczenia lub rezygnacji z podwykonawcy konieczna jest zgoda Zamawiającego w przypadku, o którym mowa w art. 427 ust. 4 ustawy PZP. W pozostałych przypadkach zmiana podwykonawcy następuję za uprzednim poinformowaniem o tym fakcie Zamawiającego, dokonanym co najmniej na 5 dni przed dokonaniem zmiany podwykonawcy.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung, 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte, 33141620 Sanitätspacks, 33141110 Verbandsmaterial, 33171000 Instrumente für Anästhesie und Reanimation, 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel, 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzetworniki do pomiarów hemodynamicznych wraz z akcesoriami
Beschreibung11 pozycji asortymentowych
Interne Kennungpakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung
LosLOT-0002
TitelZestaw do pomiaru ciśnienia śródbrzusznego
Beschreibung3 pozycje asortymentowe
Interne Kennungpakiet nr 2
Haupteinstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141620 Sanitätspacks
LosLOT-0003
TitelAkcesoria do hemodynamiki
Interne Kennungpakiet nr 3
LosLOT-0004
TitelUkład rur i akcesoria do AIRVO2
Beschreibung4 pozycje asortymentowe
Interne Kennungpakiet nr 4
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
LosLOT-0005
TitelOpatrunki alginianowe I
Beschreibung2 pozycje asortymentowe
Interne Kennungpakiet nr 5
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial
LosLOT-0006
TitelOpatrunki alginianowe II
Beschreibung1 pozycja asortymentowa
Interne Kennungpakiet nr 6
LosLOT-0007
TitelOpatrunki specjalistyczne - ze srebrem
Interne Kennungpakiet nr 7
LosLOT-0008
TitelOpatrunki specjalistyczne złożone
Interne Kennungpakiet nr 8
LosLOT-0009
TitelOpatrunki specjalistyczne aktywne
Interne Kennungpakiet nr 9
LosLOT-0010
TitelMaski krtaniowe
Interne Kennungpakiet nr 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte, 33171100 Anästhesieinstrumente
LosLOT-0011
TitelPłyny do płukania cewnika moczowego
Interne Kennungpakiet nr 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141240 Katheterzubehör, 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
LosLOT-0012
TitelIgła typu PENCIL-POINT do znieczuleń podpajęczynówkowych - długa
Beschreibung1 pozycje asortymentowa
Interne Kennungpakiet nr 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke, 33141321 Anästhesienadeln
LosLOT-0013
TitelZamknięty system dostępu naczyniowego - do żył centralnych/tętnic
Interne Kennungpakiet nr 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141220 Kanülen
LosLOT-0014
TitelPojemniki z wodą destylowaną do nawilżaczy powietrza w systemach zamkniętych
Interne Kennungpakiet nr 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
LosLOT-0015
TitelAkcesoria jednorazowe do respiratorów Hamilton
Beschreibung6 pozycji asortymentowych
Interne Kennungpakiet nr 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte, 33171000 Instrumente für Anästhesie und Reanimation
LosLOT-0016
TitelUkład oddechowy anestetyczny pediatryczny
Interne Kennungpakiet nr 16
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33171000 Instrumente für Anästhesie und Reanimation
LosLOT-0017
TitelCzujnik saturacji SpO2 - neonatologiczny
Interne Kennungpakiet nr 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33171100 Anästhesieinstrumente, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
LosLOT-0018
TitelDren wentylacyjny uszny
Interne Kennungpakiet nr 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial, 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
LosLOT-0019
TitelDren wentylacyjny uszny - do zaopatrywania dzieci
Interne Kennungpakiet nr 19
LosLOT-0020
TitelKolagen
Interne Kennungpakiet nr 20
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial, 33141240 Katheterzubehör
LosLOT-0021
TitelAkcesoria do FESS do aparatów Karl Storz
Interne Kennungpakiet nr 21
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141640 Dränvorrichtungen, 33169000 Chirurgische Instrumente