577264-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bauarbeiten für Schulgebäude – Amplasare module de containere cu funcțiunea învățământ în curtea Școlii Gimnaziale nr. 22, corp B localizată în Sector 3, Aleea Barajul Iezeru, Nr. 8, pentru Școala Gimnazială nr. 78 (alternativa Waldorf), inclusiv amenajări exterioare, racorduri utilități și organizare de șantier
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Amplasare module de containere cu funcțiunea învățământ în curtea Școlii Gimnaziale nr. 22, corp B localizată în Sector 3, Aleea Barajul Iezeru, Nr. 8, pentru Școala Gimnazială nr. 78 (alternativa Waldorf), inclusiv amenajări exterioare, racorduri utilități și organizare de șantier
Beschreibung: Proiectul prevede realizarea unui ansamblu modular în curtea Școlii Gimnaziale nr. 22, corp B, cu sediul situat în București, Sector 3, Aleea Barajul Iezeru, Nr. 8, destinat desfășurării activităților educaționale pentru Școala Gimnazială nr. 78 - alternativa Waldorf, în condiții sigure și funcționale. Implementarea proiectului se realizează astfel: • Faza 1: relocarea și pregătirea unui număr de 36 de containere modulare existente la adresa București, Sector 3, Str. Ion Țuculescu, Nr. 42; • Faza 2: finalizarea ansamblului prin adăugarea a 19 containere modulare noi (Tip 1, 2, 3), și executarea tuturor lucrărilor de finisare, instalații și punere în funcțiune. Valoarea estimată totală a achiziției este de 2.767.611,74 lei fără TVA, conform Notei estimative a valorii anexata la prezentul document. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 11 -a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4420465_2026_PAAPD1604266
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214200 Bauarbeiten für Schulgebäude
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Proiectul prevede realizarea unui ansamblu modular în curtea Școlii Gimnaziale nr. 22, corp B, cu sediul situat în București, Sector 3, Aleea Barajul Iezeru, Nr. 8, destinat desfășurării activităților educaționale pentru Școala Gimnazială nr. 78 - alternativa Waldorf, în condiții sigure și funcționale. Implementarea proiectului se realizează astfel: • Faza 1: relocarea și pregătirea unui număr de 36 de containere modulare existente la adresa București, Sector 3, Str. Ion Țuculescu, Nr. 42; • Faza 2: finalizarea ansamblului prin adăugarea a 19 containere modulare noi (Tip 1, 2, 3), și executarea tuturor lucrărilor de finisare, instalații și punere în funcțiune. Valoarea estimată totală a achiziției este de 2.767.611,74 lei fără TVA, conform Notei estimative a valorii anexata la prezentul document. În baza ordinului de începere transmis de autoritatea contractantă, durata totală de implementare a lucrărilor este de 4 luni.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen