577298-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Aparatura si echipamente medicale
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aparatura si echipamente medicale
Beschreibung: LOT I- 1 Dispozitiv Robotic Dual Pentru Membre Superioare 1 buc. 2 Dispozitiv robotic de reeducare a bratelor prevazut cu electromiograf 1 buc. 3 Sistem de electrostimulare magnetica pentru tratament simultan pelvis si lombar 1 buc. LOT II - 1 Sistem Complet Endoscopie Spinala 1 buc. 2 Turn endoscopie spinala 1 buc. 3 Set instrumentar endoscopie spinala 1 buc necesare pentru functionarea in conditii optime a activitatilor din cadrul Spitalului Clinic de Ortopedie, Traumatologie si TBC Osteoarticular FOISOR , estimata incadrandu-se in procedura de Licitatie Deschisa conf. Art. 7 alin. 1lit c) din Legea 98/2016. Termenul limita de solicitare clarificari este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Raspunsul clar si complet va fi transmis cu cel putin 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.NOTA: Cerințele tehnice definite la nivelul anunțului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea ”sau echivalent”. Totodată, în vederea respectării principiilor nediscriminării și tratamentului egal, orice denumire de produs/echipament (din cadrul licitației) care face trimitere la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metoda specifica de fabricație/ prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea ”sau echivalent”.
Interne Kennung: 5062357/70.01.02./50/26; 5062357/70.01.02./51/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: lot I REABILITARE
Beschreibung: 1 Dispozitiv Robotic Dual Pentru Membre Superioare buc. 1 2 Dispozitiv robotic de reeducare a bratelor prevazut cu electromiograf buc. 1 3 Sistem de electrostimulare magnetica pentru tratament simultan pelvis si lombar buc. 1
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: lot II CHIRURGIE
Beschreibung: 1 Sistem Complet Endoscopie Spinala buc. 1 2 Turn endoscopie spinala buc. 1 3 Set instrumentar endoscopie spinala buc. 1
Interne Kennung: 2