2. Verfahren
Verfahren
Titel: Szlifowanie szyn w torach i rozjazdach tramwajowych na terenie Miasta Krakowa
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na szlifowaniu szyn w torach i rozjazdach tramwajowych w celu usunięcia zużycia falistego na powierzchni toczonej szyny o łącznej długości 150 000 metrów bieżących toru pojedynczego. b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, - Zakresu rzeczowego stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ, - Cennika ofertowego stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ, c) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 18 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 6 miesięcy zostaną odrzucone. d) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. e) Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia Umowy. f) Umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są usługi, powinna być zgodna z załącznikiem nr 2 do SWZ, tj. PPU. Niespełnienie danego warunku spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu. Uwaga! Zgodnie z art. 121 Pzp Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowej części zamówienia tj. szlifowania szyn w torowiskach tramwajowych. g) Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane: - pracownicy fizyczni szczebla technicznego (organizowanie i realizacja usługi), - pracownicy fizyczni (bezpośrednie wykonywanie usługi). Uwaga ! Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego. h) Zamawiający przed podpisaniem umowy jak i w trakcie jej realizacji ma prawo do kontroli spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagania wskazanego w pkt 3 Części 1 SWZ, zgodnie z zapisami PPU. i) Informacje dotyczące przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp: - Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej oraz sprawdzeniu przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50225000 Wartung von Gleisen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Szlifowanie szyn w torach i rozjazdach tramwajowych na terenie Miasta Krakowa.
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na szlifowaniu szyn w torach i rozjazdach tramwajowych w celu usunięcia zużycia falistego na powierzchni toczonej szyny o łącznej długości 150 000 metrów bieżących toru pojedynczego. b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, - Zakresu rzeczowego stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ, - Cennika ofertowego stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ, c) Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia Umowy.
Interne Kennung: 10/VIII/2025