See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare si montare sistem de producere a energiei electrice in regim de prosumator cu panouri fotovoltaice pentru modernizarea Pepinierei Silvice Simileasca din cadrul Direcției Silvice Buzău
Beschreibung: Directia Silvica Buzau doreste sa satisfaca nevoia de a moderniza și eficientiza operațiunile de producere a puieților forestieri din cadrul Pepinierei Simileasca prin achizitionarea si si montarea sistemului de producere a energiei electrice in regim de prosumator cu panouri fotovoltaice menite sa aduca imbunatatiri calitative si cantitative in producerea puieților forestieri. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari cu privire la continutul documentatiei de atribuire: cu 9 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art.161 din legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informtiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 6 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare. D.S. Buzau va reduce termenul de depunere a ofertelor la 15 zile de la data transmiterii spre publicare a anunţului de participare, în conformitate cu prevederile art. 74, alin. (3) din Legea nr.98/2016. NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei
Interne Kennung: 5676 din 25.06.2025
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31712331 Photovoltaische Zellen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: [1].Conform prevederilor din caietul de sarcini si documentatia de atribuire. [2].Pentru detalii privind durata contractului se va consulta proiectul de contract, caietul de sarcini. [3]. Durata contractului: 60 de zile de la data semnării contractului, dar nu mai tarziu de 30.09.2025. Contractul se poate prelungi conditionat de prelungirea termenului de finantare si implementare a proiectului. [4]. Plata lucrarilor se va efectua integral în 5 (cinci) zile lucrătoare de la data transferului fondurilor în contul Autorității/entității contractante, Regia Națională a Pădurilor – Romsilva RA - Direcția Silvică Buzău, de către Ministerul Mediului Apelor și Pădurilor în calitate de Coordonator de reforme și/sau investiții pentru Planul Național de Redresare și Reziliență conform obligațiilor asumate prin contractul de finanțare nr. C2I2A0123000038 încheiat între Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor și Regia Națională a Pădurilor – Romsilva RA - Direcția Silvică Buzău. Dupa expirarea termenului de implementare a proiectului finantat din PNRR, lucrarile contractate se vor executa si deconta in functie de asigurarea finanțării de către Regia Naționala a Pădurilor-Romsilva.
Interne Kennung: 1