See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIE VIDANJA COMBINATA 10.000 LITRI IN SISTEM DE LEASING FINANCIAR
Beschreibung: Achizitie vidanja combinata de 10.000 litri in sistem leasing financiar pe o perioada de 48 luni . Indicatori economici: Valoarea de achizitie a vidanjei in suma 832.716,23 lei, aprobata prin HCL NR. 23/30.10.2025 cuprinde: - Valoarea de achizitie a vidanjei – in limita sumei de 586.500, 00 lei fara TVA; - Comision analiza dosar – in limita a 1% din valoarea de achizitie a vidanjei; - Cheltuieli cu inmatricularea; - Cheltuieli AEGRM; - Dobanda pe perioada de 48 de luni ; - Valoarea reziduala - 1% din valoarea de achizitie a vidanjei ; - Asigurare CASCO si asigurare obligatorie RCA pentru 48 de luni . Autoritatea contractanta va acorda avans in cuantum de 10% din valoarea de achizitie a vidanjei. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod consolidat la solicitarile de clarificari in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. NOTA: Autoritatea contractanta nu va raspunde solicitarilor de clarificari /informatiilor suplimentare care nu au fost adresate intermenul stabilit la pct.1,invocat mai sus. Eventualele raspunsuri la clarificari se vor atasa la anuntul de participare. Aceste raspunsuri vor face parte din documentatia de atribuire si este obligatoriu ca la elaborarea ofertei sa fie avute in vedere. Eventualele obiectiuni cu privire la documentele achizitiei,inclusiv propunerea de contract vor face obiectul solicitarilor de clarificari, ce se vor depune in termenul prevazut in prezenta documentatie.
Interne Kennung: 4718969/2025/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144410 Schlammsaugwagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitie vidanja combinata de 10.000 litri in sistem leasing financiar pe o perioada de 48 luni- 1 (una) bucata , CONFORM CERINTELOR SPECIFICATE IN CAIETUL DE SARCINI.Valoarea estimată fără TVA (numai în cifre): 832.716,23 Monedă: RON
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing