See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Transport odpadów z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych / 2024 – zam. z wolnej ręki (zad. 5)
Beschreibung: A. Zakres usługi (przedmiot zamówienia) 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej usługi polegającej na załadunku na środek transportu i transporcie do miejsc przeznaczenia następujących rodzajów odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych: • niesegregowanych (zmieszanych) komunalnych, • odpadów gromadzonych selektywnie na terenie poszczególnych nieruchomości oraz w miejscach ogólnodostępnych, tj.: bio, popiół, szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne, • innych odpadów gromadzonych selektywnie na terenach obsługiwanych przez Zamawiającego, tj. leki, baterie, sprzęt RTV i AGD, odpady wielkogabarytowe, odpady remontowo/budowlane, itp. 2. Usługa dotyczy odpadów w systemie gromadzenia: • w pojemnikach przydomowych (80L, 110L, 120L, 140L, 240L, 1100L), • w kontenerach (pojemność od 2 m³ do 35 m³), • w pojemnikach ogólnodostępnych (typ - dzwon, typ - siatka, wózek - 1100L), • w pojemnikach specjalistycznych do gromadzenia leków, baterii, • w workach według rodzaju odpadów (zmieszane odpady komunalne, metale i tworzywa sztuczne, szkło, papier, bio, popiół, odpady remontowo-budowlane), • w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (pojemniki, kontenery, odpady luzem), • tzw. „wystawka” dla zorganizowanego systemu odbioru odpadów wielkogabarytowych. 3. Usługa obejmuje monitorowanie zgodności tras wyznaczonych przez Zamawiającego w odniesieniu do stanu rzeczywistego w terenie i zgłaszanie wszelkich uchybień w zakresie: • rodzaju wskazanego pojemnika/kontenera, • ilości wskazanych pojemników, • rodzaju gromadzonego odpadu, • stanu sanitarnego miejsca gromadzenia, • przestrzegania zasad segregacji, • stanu technicznego pojemników na odpady. 4. Usługa obejmuje bieżące zamiany pojemników w terenie (wymiana uszkodzonych pojemników, dostawienia nowych, przestawienia lokalizacyjne, dostarczenia do punktów dystrybucji, znakowanie pojemników, dostarczanie pojemników przeznaczonych do likwidacji, pobieranie pojemników na bieżące potrzeby z magazynu centralnego zlokalizowanego w Bełchatowie przy ul. Przemysłowej oraz wyposażanie właścicieli nieruchomości w worki przeznaczone do gromadzenia odpadów – zlecone przez Zamawiającego). Wykonawca powinien uwzględnić podczas wymian pojemników ich stan techniczny i sanitarny, tj. w razie potrzeby dokonać wymiany uszkodzonego elementu, np. klapy, kółek czy umyć pojemnik przed jego podstawieniem na nieruchomość tak, aby dostarczany pojemnik był nieuszkodzony, czysty i estetyczny. 5. Usługa obejmuje dystrybucję harmonogramów odbioru odpadów (tzw. kalendarzy) oraz innych materiałów informacyjnych do każdej nieruchomości na terenach gmin wskazanych przez Zamawiającego w terminach i zgodnie z wytycznymi oraz zasadami określonymi przez daną gminę. Harmonogramy i materiały informacyjne zapewnia Zamawiający. 6. Szczegółowe warunki techniczne realizacji usługi znajdują się w załączniku nr 1 do zaproszenia i umowy. B. Warunki techniczne realizacji usługi Założenia: • Tabor samochodowy – w załączniku nr 1 do zaproszenia i umowy określono ilości taboru po stronie Zamawiającego oraz ile jednostek taboru dla danego rejonu ma obowiązek zapewnić Wykonawca, • Zasady przekazania do użytkowania pojazdów, o których mowa w załączniku nr 1 do zaproszenia i umowy zostaną uregulowane odrębną umową zawartą pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, • Odpady dostarczane w miejsca wskazane przez Zamawiającego w oparciu o zawarte umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. C. Czynsz dzierżawny Wysokość czynszu dzierżawnego dla pojazdów będących przedmiotem dzierżawy ustalono ze względu na wiek pojazdu i rodzaj silnika: 1. Pojazdy z silnikiem diesla: a) Ciężarowe, roczniki 2021 i nowsze – 1 200 zł/miesiąc; b) Ciężarowe, roczniki 2018 do 2020 – 1 000 zł/miesiąc; c) Ciężarowe, roczniki 2015 do 2017 – 900 zł/miesiąc; d) Ciężarowe, roczniki 2012 do 2014 – 800 zł/miesiąc; e) Ciężarowe, roczniki 2011 i starsze – 700 zł/miesiąc; f) Dostawcze – 300 zł/miesiąc bez względu na rocznik. 2. Pojazdy napędzane gazem CNG: a) ciężarowe – 1500 zł, b) dostawcze – 600 zł. 3. Pojazdy elektryczne: a) ciężarowe – 2000 zł, b) dostawcze – 800 zł. D. Inne zobowiązania Wykonawca zobowiązuje się do ponoszenia kosztów napraw uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych niewłaściwą eksploatacją urządzeń typu: GPS, kamery, tablety (panele kierowcy), anten RFID oraz urządzeń do obsługi wag samochodowych będących własnością Zamawiającego, zainstalowanych w pojazdach użytkowanych przez Wykonawcę. Powyższe dotyczy zarówno urządzeń zamontowanych w pojazdach Zamawiającego, jak i Wykonawcy. Za każdy przypadek zniszczenia wyżej wymienionego sprzętu Zamawiający obciąży Wykonawcę kwotą stanowiącą równowartość naprawy lub zakupu nowego sprzętu wraz z jego montażem na podstawie faktury. Szczegółowe warunki techniczne realizacji usługi w podziale na poszczególne rejony zostały przedstawione w załączniku nr 1 do zaproszenia.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: zadanie V - Rejon Skierniewice
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen