2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nasadzenia drzew, krzewów, bylin, roślin cebulowych i wykonanie łąk kwietnych na terenie miasta Łodzi
Beschreibung: (Numeracja zgodna z SWZ): 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostarczenie i wykonanie nasadzeń roślin na terenie miasta Łodzi. 4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1a, 1b oraz 1c do SWZ oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 10 do SWZ). 4.3 Zamówienie podzielone jest na 3 nw. części: 4.3.1. Część 1 - Nasadzenia drzew na terenie miasta Łodzi, 4.3.2. Część 2 - Nasadzenia krzewów na terenie miasta Łodzi, 4.3.3. Część 3 - Nasadzenia bylin, roślin cebulowych i wykonanie łąk kwietnych na terenie miasta Łodzi. 8.4 Informacje w zakresie polegania na zasobach podmiotu udostępniającego 8.5 Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 8.6 Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienia, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów - zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ cd. zapisów znajduje się w pkt. 8.6.1 - 8.14 SWZ. ZAMAWIAJĄCY: Miasto Łódź – Miejskie Centrum Inwestycji,nul. Piotrkowska 175,90-447 Łódź objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień Publicznych PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE: Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi, ul. ks. Ignacego Skorupki 21, 90-532 Łódź tel.: +48 (42) 638-48-88 e-mail: zamowienia@uml.lodz.pl Dotyczy części: 1, 2, 3 zamówienia: 33.1.Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2025 r., poz. 277), tj. prac fizycznych związanych z nasadzeniem roślin. 33.2 Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia oraz sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 10 do SWZ). 27. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8 USTAWY PZP, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELENIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Cześć 1: W ramach powtórzenia zamówienia Zamawiający przewiduje nasadzenie drzew na terenie miasta Łodzi w postaci gatunków drzew wykorzystanych w zamówieniu podstawowym oraz z gatunków: Glediczja (Gleditsia), Robinia (Robinia), Brzoza (Betula), Grab (Carpinus), Olcha (Alnus), Buk (Fagus), Dąb (Quercus), Kasztanowiec (Aesculus), Klon (Acer), Leszczyna (Corylus), Lipa (Tilia), Magnolia (Magnolia), Tulipanowiec (Liriodendron), Miłorząb (Ginkgo), Jesion (Fraxinus), Platan (Platanus), Czeremcha (Prunus), Głóg (Crateagus), Grusza (Pyrus), Jabłoń (Malus), Jarząb (Sorbus), Śliwa (Prunus), Świdośliwa (Amelanchier), Wiśnia (Prunus, Cerasus), Jodła (Abies), Modrzew (Larix), Sosna (Pinus), Świerk (Picea), Wiąz (Ulmus), Topola (Populus), Wierzba (Salix), Drzewa formowane w formie piennej. Dla powyższych gatunków wskazuje się minimalny obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm – min. 18 cm oraz wysokość pnia m.in. 220 cm, dla form naturalnych obwód pnia mierzony na wysokości 5 cm min. 18 cm. Pozostałe wytyczne dla materiału powinny być zgodne z wymaganiami jakościowymi Związku Szkółkarzy Polskich, z cechami wymaganymi oraz wadami, które mogłyby wyeliminować materiał nasadzeniowy na terenie Miasta Łodzi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania ze zwiększenia zamówienia w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych do 100% wartości zamówienia. 27.2 Cześć 2:W ramach powtórzenia zamówienia Zamawiający przewiduje nasadzenie krzewów na terenie miasta Łodzi w postaci gatunków wykorzystanych w zamówieniu podstawowym i o takich samych parametrach. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania ze zwiększenia zamówienia w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych do 100% wartości zamówienia. 27.3 Cześć 3:W ramach powtórzenia zamówienia Zamawiający przewiduje nasadzenie bylin, roślin cebulowych oraz wykonanie łąk kwietnych na terenie miasta Łodzi w postaci gatunków roślin wykorzystanych w zamówieniu podstawowym oraz z gatunków: Barwinek, miskant chiński, rozplenica japońska, jeżówka, szałwia, werbena, kocimiętka, lawenda, pysznogłówka, tawułka Arendsa, jarzmianka, hortensja, niezapominajka, liliowiec, tiarella, rudbekia, bodziszek, rojnik, rozchodnik. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania ze zwiększenia zamówienia w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych do 100% wartości zamówienia. 23. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE OBOWIĄZEK WNIESIENIA WADIUM 23.1 Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium: Dla części nr 1 – w wysokości 29 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia dziewięć tysięcy złotych 00/100). Dla części nr 2 – w wysokości 7 000,00 PLN (słownie: siedem tysięcy złotych 00/100). Dla części nr 3 – w wysokości 17 500,00 PLN (słownie: siedemnaście tysięcy pięćset złotych 00/100).
Vorherige Bekanntmachung: 207618-2026
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Nasadzenia drzew na terenie miasta Łodzi
Beschreibung: Nasadzenia drzew terenie miasta Łodzi w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Realizacja przedmiotu zamówienia winna być zgodna z zasadami wiedzy technicznej i sztuki ogrodniczej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.13.2026 - część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Numeracja zgodna z SWZ: 40.1 Zamawiający nie przewiduje: 40.1.1. zawarcia umowy ramowej; 40.1.2. składania ofert wariantowych; 40.1.3. rozliczania w walutach obcych; 40.1.4. aukcji elektronicznej; 40.1.5. zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 40.1.6. wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 40.1.7. odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego; 40.1.8. udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji. 40.2 Zamawiający przewiduje: 40.2.1. możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług na podstawie 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp w wysokości do 100 % wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu dotyczy wszystkich części zamówienia zgodnie z pkt 27 SWZ. 40.3 Zakres i warunki zmian zawartej umowy - kwestie odnoszące się do umowy są uregulowane we wzorze umowy - Załącznik nr 10 do SWZ. 40.4 Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Nasadzenia krzewów na terenie miasta Łodzi
Beschreibung: Nasadzenia krzewów terenie miasta Łodzi w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Realizacja przedmiotu zamówienia winna być zgodna z zasadami wiedzy technicznej i sztuki ogrodniczej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.13.2026 - część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Nasadzenia bylin, roślin cebulowych i wykonanie łąk kwietnych na terenie miasta Łodzi
Beschreibung: Nasadzenia bylin, roślin cebulowych oraz wykonanie łąk kwietnych na terenie miasta Łodzi w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Realizacja przedmiotu zamówienia winna być zgodna z zasadami wiedzy technicznej i sztuki ogrodniczej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.13.2026 - część 3