See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATERIALE CONSUMABILE SI ACCESORII PENTRU NEUROCHIRURGIE
Beschreibung: Descrierea succinta a contractului sau a achizitiei/achizitiilor Încheierea unor acorduri cadru pentru o perioada de 48 luni, conform caiet de sarcini Valoare minima estimata achizitie fara TVA 102.344.168,80 lei Valoare maxima estimata achizitie fara TVA 177.562.867,60 lei pentru 9 loturi Conform art. 161 din Legea 98/2016 termenul pentru raspuns la clarificari este in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile.
Interne Kennung: 4943871.2026.02
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: MATERIALE SANITARE NECESARE TRATAMENTULUI CHIRURGICAL AL HIDROCEFALIEI INTERNE
Beschreibung: Conform Caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: MATERIALE CONSUMABILE PENTRU ASPIRATOR ULTRASONIC CUSA CLARITY, INTEGRA sau echivalent
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: MATERIALE CONSUMABILE PENTRU SISTEM NEURONAVIGAŢIE BRAINLAB sau echivalent
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: MATERIALE CONSUMABILE PENTRU HUSE ECHOGRAF INTRAOPERATOR NEUROCHIRURGIE
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: MATERIALE CONSUMABILE PENTRU MOTOR CHIRURGICAL VELOCITY ALPHA sau echivalent
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: ACCESORII ADITIONALE PENTRU MOTOR CHIRURGICAL VELOCITY ALPHA sau echivalent
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: MATERIALE CONSUMABILE PENTRU SISTEM NEUROMONITORIZARE ISIS XPERT PLUS sau echivalent
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: MATERIALE CONSUMABILE PENTRU ASPIRATOR ULTRASONIC SONOPET iQ sau echivalent
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: MATERIALE CONSUMABILE PENTRU MOTOR CRANIOTOM STRYKER sau echivalent
Interne Kennung: 9