577825-2026 - Ergebnis
Rumänien – Analysegeräte – Furnizare echipamente științifice – P03 – Proteomică
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente științifice – P03 – Proteomică
Beschreibung: Obiectul prezentei achiziții este reprezentat de furnizarea de echipamente științifice – proteomică, metabolomică, genomică și (bio)analiză, incluzând livrarea, instalarea, punerea în funcțiune, testarea, instruirea personalului și servicii conexe (mentenanță și suport tehnic), astfel: Lot 1: Furnizare ansamblu de echipamente pentru cromatografie – flux integrat și unitar de analiză prin lighid cromatografie și gaz cromatografie Lot 2: Furnizare ansablu integrat de echipamente pentru analiză termogravimetrică Lot 3: Furnizare analizor genetic de tip secvențiator ADN Lot 4: Furnizare ansamblu integrat de identificare și fenotipare microbiană Detalii complete privind produsele, operațiunile cu titlu accesoriu și serviciile conexe ce fac obiectul prezentei achiziții, aferente fiecărui lot, se găsesc în Caietul de Sarcini, inclusiv în anexele acestuia, parte integrantă a Documentației de atribuire. PENTRU FIECARE LOT ÎN PARTE: Obiectivul Contractului ce va fi atribuit de Autoritatea Contractantă, aferent fiecărui lot în parte, este reprezentat de dotarea cu echipamente de cercetare științifică – proteomică, necesare facilităților de cercetare ale Hub-ului de la Murighiol, de a cărui operaționalizare este responsabilă Autoritatea Contractantă în cadrul proiectului cadrul proiectului PCIDIF „CENTRUL INTERNAȚIONAL DE STUDII AVANSATE PENTRU SISTEME FLUVII – MĂRI DANUBIUS – RO”, cod SMIS 304273.
Interne Kennung: 3324060_2025_PAAPD1584227
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432000 Analysegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Furnizare ansamblu de echipamente pentru cromatografie – flux integrat și unitar de analiză prin lichid cromatografie și gaz cromatografie
Beschreibung: Pentru realizarea indicatorilor asumati prin proiectul DANUBIUS-RO si desfăşurarea activităţilor prevazute cu obtinerea rezultatelor asumate prin cererea de finantare cod SMIS 304273, autoritatea contractantă este interesată în achiziţia unor echipamente pentru cromatografie - flux integrat și unitar de analiză prin lichid cromatografie și gaz cromatografie, instalarea, punerea in functiune, instruirea, service-ul post-livrare in perioada de garantie: 1. Sistem automat de extracție în fază solidă - 1 bucată 2. Sistem de extractie accelerată și evaporare- 1 bucată 3. Cromatograf de gaze cuplat cu spectrometru de masa cu triplu cuadrupol- 1 bucată 4. Cromatograf de lichide de separare ultra-rapida cuplat cu spectrometrul de masa cu triplu cuadrupol- 1 bucată 5. Cromatograf de gaze cuplat cu spectrometru de masă de inalta rezolutie si masa exacta- 1 bucată 6. Ansamblu cromatograf de schimb ionic – cromatograf de lichide de presiune ultra-inalta cuplat cu spectrometru de masa de inalta rezolutie si masa exacta- 1 bucată 7. Cromatograful de lichide cuplat cu spectrometrul de masă de rezolutie ultra înalta și masă exactă (nLC/MS)- 1 bucată 8. Platformă Software (integrator)- 1 bucată
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432200 Chromatografen, 38432210 Gaschromatografen, 38433000 Spektrometer, 38433100 Massenspektrometer, 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0002
Titel: Furnizare ansablu integrat de echipamente pentru analiză termogravimetrică
Beschreibung: Pentru realizarea indicatorilor asumati prin proiectul DANUBIUS-RO si desfăşurarea activităţilor prevazute cu obtinerea rezultatelor asumate prin cererea de finantare cod SMIS 304273, autoritatea contractantă este interesată în achiziţia unui ansamblu integrat de echipamente pentru analiză termogravimetrică, instalarea, punerea in functiune, instruirea, service-ul post-livrare in perioada de garantie: 1. Analizor termogravimetric cu Sistemul de prelevare și de transfer gaze de reacție (interfața) și software de control și interpretare date - 1 bucată 2. Gaz cromatograf cuplat cu spectrometru de masă (GC/MS) și software de control și interpretare date- 1 bucată 3. Spectroscop în infraroșu cu transformare Fourier (FTIR) și software de control și interpretare date- 1 bucată
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432210 Gaschromatografen, 38433000 Spektrometer, 38433100 Massenspektrometer, 38433210 Emissionsspektrometer, 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0003
Titel: Furnizare analizor genetic de tip secvențiator ADN
Beschreibung: Pentru realizarea indicatorilor asumati prin proiectul DANUBIUS-RO si desfăşurarea activităţilor prevazute cu obtinerea rezultatelor asumate prin cererea de finantare cod SMIS 304273, autoritatea contractantă este interesată în achiziţia unui analizor genetic de tip secvențiator ADN, instalarea, punerea in functiune, instruirea, service-ul post-livrare in perioada de garantie.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Furnizare ansamblu integrat de identificare și fenotipare microbiană
Beschreibung: Pentru realizarea indicatorilor asumati prin proiectul DANUBIUS-RO si desfăşurarea activităţilor prevazute cu obtinerea rezultatelor asumate prin cererea de finantare cod SMIS 304273, autoritatea contractantă este interesată în achiziţia unui ansamblu integrat de identificare și fenotipare microbiană, instalarea, punerea in functiune, instruirea, service-ul post-livrare in perioada de garantie: 1. Sistem automat pentru caracterizarea metabolică celulară, cinetica de creștere și identificare microbiană - 1 bucată 2. Cititor de microplaci cu monocromator multimode: absorbanță, luminiscență, fluorescență- 1 bucată 3. Statie anaerobioza- 1 bucată
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung