577840-2026 - Wettbewerb
Polen – Gebäudereinigung – Sprzątanie wnętrz i powierzchni w budynkach Urzędu Miasta Poznania
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSprzątanie wnętrz i powierzchni w budynkach Urzędu Miasta Poznania
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest usługa sprzątania wnętrz i powierzchni w budynkach Urzędu Miasta Poznania położonych w Poznaniu przy ul. 3 Maja 46, ul. Matejki 50, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 i 406, ul. Zwierzyniecka 20, ul. Świerkowa 10, ul. Świt 34-36. Szczegółowy wykaz powierzchni występujących w ww. budynkach zawiera załącznik nr 1 do umowy. Szczegółowy zakres czynności, wynikający z usług sprzątania oraz częstotliwość ich wykonywania, zawiera załącznik nr 2 do umowy. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 13 do SWZ. 2.Przedmiotowe środki dowodowe 1) W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym w załączniku nr 5a do umowy, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia zgodności, zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ. 2) Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowego środka dowodowego, o którym mowa powyżej lub złożony przedmiotowy środek dowodowy będzie niekompletny, Zamawiający wezwie do jego złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 3.Aspekt środowiskowy 1) Zamawiający wymaga, by środki czystości, jakie będą używane do realizacji zamówienia, były bezpieczne dla roślin i zwierząt, dopuszczone do obrotu na terenie RP, posiadały certyfikat ekologiczny Eco-Label lub Nordic Ecolabel lub EcoLogo lub równoważny (z wykluczeniem środków do dezynfekcji). 2) Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania i przestrzegania norm prawa powszechnego i prawa miejscowego w zakresie ochrony środowiska. Wykonawca winien zapoznać się z Polityką Systemu Zarządzania oraz Wykazem Aspektów Środowiskowych, dostępnymi na stronie: https://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wydzialy/wydzial-obslugi-urzedu,2218/stanowisko-dyrektora-wydzialu-w-sprawie-komunikowania-na-zewnatrz-informacji-o-znaczacych-aspektach-srodowiskowych,1261/ i do uwzględnienia treści tych dokumentów przy realizacji umowy. 3) Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów wytwarzanych podczas realizacji usług, zgodnie z zasadami zamieszczonymi na stronie www.poznan.pl/odpady/, tj. zgodnie z zasadami określonymi przez podmiot zarządzający gospodarką odpadami w mieście, do pojemników dostępnych przy każdej nieruchomości. 4.Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego na warunkach wynikających z umowy dla zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych usług, z zastrzeżeniem zmian terminów realizacji, cen jednostkowych po przeprowadzonych negocjacjach oraz dodania nowej lokalizacji.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest usługa sprzątania wnętrz i powierzchni w budynkach Urzędu Miasta Poznania położonych w Poznaniu przy ul. 3 Maja 46, ul. Matejki 50, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 i 406, ul. Zwierzyniecka 20, ul. Świerkowa 10, ul. Świt 34-36. Szczegółowy wykaz powierzchni występujących w ww. budynkach zawiera załącznik nr 1 do umowy. Szczegółowy zakres czynności, wynikający z usług sprzątania oraz częstotliwość ich wykonywania, zawiera załącznik nr 2 do umowy. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 13 do SWZ. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu na podstawie: a) art. 108 ust. 1 ustawy, b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, c)art 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady Unii Europejskiej nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 3.Informacje o Oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, wykazie oświadczeń, dokumentów, podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu, wspólnym ubieganiu się o zamówienie przez Wykonawców, dokumentach podmiotów zagranicznych zawiera odpowiednio pkt. VI SWZ. 4.Inne dokumenty składane wraz z ofertą zawiera pkt VI. 12 SWZ. 7.Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami zawiera pkt. VIII SWZ. 5. Informacje o podmiotach zagranicznych zawiera pkt. VI SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiającym zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji, polegającego na przedłużeniu obowiązywania umowy o kolejne okresy: od 25. do 36. miesiąca oraz od 37. do 48. miesiąca. Uruchomienie opcji nastąpi na warunkach określonych w § 11 wzoru umowy. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z tego prawa. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie, w tym roszczenie odszkodowawcze lub o zapłatę wynagrodzenia, w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części