2. Verfahren
Verfahren
Titel: Customer Relationship Management system (CRM-system)
Beschreibung: Upphandlingen avser införande av ett Customer Relationship Management System (CRM‑system) som en molnbaserad (SaaS) lösning för att stödja verksamhetens behov av strukturerad och långsiktig relationshantering. Upphandlingen omfattar en helhetslösning inklusive: - Programvara (CRM‑system) inklusive licenser - Konfiguration och implementation av systemet - Integrationer med befintliga system -Datamigrering från befintliga lösningar - Dokumentation av system, funktioner och integrationer Utbildning av användare/ relevanta roller - Support och underhåll i enlighet med definierade servicenivåer (SLA)
Interne Kennung: 2-2566/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48445000 Softwarepaket für das Kundenbeziehungsmanagement (CRM), 72261000 Software-Unterstützung, 72267100 Wartung von Informationstechnologiesoftware
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2-2566/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48445000 Programvara för kundhantering, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000