See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świecka Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej Gmina Świecie, działająca przez Pełnomocnika. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz kompleksowa dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2027r. do 31.12.2027r. Zamówienie udzielone zostanie w czterech częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - pozostałe grupy taryfowe 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B 3) Część 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego 4) Część 4 zamówienia – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej - Prosumenci. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2, III.3, III.4 SWZ. 3. Dane dotyczące ilości energii elektrycznej podlegającej zakupowi mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej, z uwzględnieniem projektowanych zmian w użytkowaniu oraz podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz szacunkowej ilości energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach wytwórczych. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierzają nabyć z uwzględnieniem ilości energii elektrycznej wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji. 4. Standardy jakościowe: 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz. U 2025 poz. 919). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. 2024 poz. 904 z późn.zm.). 3) Standardy dotyczące dystrybucji energii elektrycznej zawarte są w Taryfie Operatora 5. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 6. Postępowaniem nie zostały objęte PPE (grupa taryfowa G), w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego. 7. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj. w pierwszej kolejności zbada i oceni oferty, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Zamawiający wskazuje termin realizacji zamówienia przez wskazanie konkretnej daty rozpoczęcia i zakończenia realizacji zamówienia ze względu na konieczność zachowania ciągłości dostaw energii dla poszczególnych punktów poboru oraz ze względu na przepisy IRiESD (Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej) OSD dotyczące procedury zmiany sprzedawcy, w szczególności przepisy dotyczące terminu zgłoszenia rozpoczęcia dostaw oraz obowiązku zgłoszenia terminu zakończenia dostaw. 9. Umowy zawarte w wyniku przeprowadzonego postępowania obowiązywać będą od dnia zawarcia/podpisania przez Strony.
Interne Kennung: PGK/05/2026/EE
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 5 952,23 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 532 szt. 3. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja PV”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy/umów na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 3) Zamawiający (Odbiorcy) w zgłoszonych obiektach nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną.
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 2 224,32 MWh Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 8 szt. 3. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). 6. W odniesieniu do wszystkich PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny. 7. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1b do SWZ – kolumna „Instalacja PV”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy/umów na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 3) Zamawiający (Odbiorcy) nie posiadają w zgłoszonych obiektach innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną.
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 3 601,05 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 633 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 4. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
Interne Kennung: Część 3 zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej - Prosumenci
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji o szacowanym wolumenie 1 155,82 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 26 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. We wszystkich PPE są zamontowane mikroinstalacje PV. 5. We wszystkich PPE odbiorcy posiadają Prosumenta i rozliczają się w systemie net-billing oraz net-metering – zgodnie z opisem w Załączniku 1d kolumna „Status”. 6. W odniesieniu do wszystkich PPE zamawiający mają zawarte umowy kompleksowe. 7. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 4 zamówienia zawarte zostaną umowy wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9b do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9b do SWZ 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9b do SWZ) a zamawiający (Pełnomocnik) zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne Kennung: Część 4 zamówienia