2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem".
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”. Rezerwat „Cisy w Czarnem” położony jest w powiecie człuchowskim, w gminie Rzeczenica, około 6,2 km na północny-wchód od miejscowości Czarne. Rezerwat zlokalizowany jest na gruntach Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie. Zakres prac: 1) Wycinka drzew, w tym również średnio- i wielkowymiarowych z I i II piętra, lub pojedynczych konarów drzew (do wysokości ok. 10 m), które zacieniają cisy. Drzewa przeznaczone do wycinki zostały oznaczone numerem oraz kropką przy pomocy zielonej/czerwonej farby. Drzewa, z których należy odciąć tylko konary zostały również oznaczone farbą (nr i strzałka z grotem do góry). Wykaz drzew wraz z informacją o ich średnicy zawiera tabela. Oznaczone w ww. sposób drzewa należy ściąć ręcznie, metodą od dołu (tradycyjną). Należy je obalać z zachowaniem należytej ostrożności, aby nie uszkodzić cisów, przy których rosną, jak również nalotów cisowych. Ścięte drzewa można pozostawić w rezerwacie, najlepiej w całości, poza wyznaczonym szlakiem pieszym i w miejscach, w których nie będą zagrażać cisom. 2) Wycięcie podszytu (głównie kruszyny, leszczyny i buka) na powierzchniach, na których rosną młode cisy. Łączna powierzchnia wynosi około 3,60 ha. Powierzchnie do wycinki są skartowane w postaci pliku .shp. 3) Wyciętą biomasę (wskazaną w pkt 2) należy wynieść z rezerwatu. Można ją składować w miejscach wskazanych przez Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie (w odległości nie większej niż 200 m od granicy rezerwatu).
Interne Kennung: OI.I.261.1.32.2026.AP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisów w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”. Rezerwat „Cisy w Czarnem” położony jest w powiecie człuchowskim, w gminie Rzeczenica, około 6,2 km na północny-wchód od miejscowości Czarne. Rezerwat zlokalizowany jest na gruntach Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie. Zakres prac 1) Wycinka drzew, w tym również średnio- i wielkowymiarowych z I i II piętra, lub pojedynczych konarów drzew (do wysokości ok. 10 m), które zacieniają cisy. Drzewa przeznaczone do wycinki zostały oznaczone numerem oraz kropką przy pomocy zielonej/czerwonej farby. Drzewa, z których należy odciąć tylko konary zostały również oznaczone farbą (nr i strzałka z grotem do góry). Wykaz drzew wraz z informacją o ich średnicy zawiera tabela. Oznaczone w ww. sposób drzewa należy ściąć ręcznie, metodą od dołu (tradycyjną). Należy je obalać z zachowaniem należytej ostrożności, aby nie uszkodzić cisów, przy których rosną, jak również nalotów cisowych. Ścięte drzewa można pozostawić w rezerwacie, najlepiej w całości, poza wyznaczonym szlakiem pieszym i w miejscach, w których nie będą zagrażać cisom. 2) Wycięcie podszytu (głównie kruszyny, leszczyny i buka) na powierzchniach, na których rosną młode cisy. Łączna powierzchnia wynosi około 3,60 ha. Powierzchnie do wycinki są skartowane w postaci pliku .shp. 3) Wyciętą biomasę (wskazaną w pkt 2) należy wynieść z rezerwatu. Można ją składować w miejscach wskazanych przez Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie (w odległości nie większej niż 200 m od granicy rezerwatu).