577978-2026 - Wettbewerb
Polen – Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial – WSzS.DEZ.26.059.2026 - DOSTAWA ZESTAWÓW DO IMPLANTACJI PORTÓW DOŻYLNYCH ORAZ IGIEŁ I STRZYKAWEK DO PORTÓW
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWSzS.DEZ.26.059.2026 - DOSTAWA ZESTAWÓW DO IMPLANTACJI PORTÓW DOŻYLNYCH ORAZ IGIEŁ I STRZYKAWEK DO PORTÓW
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest DOSTAWA ZESTAWÓW DO IMPLANTACJI PORTÓW DOŻYLNYCH ORAZ IGIEŁ I STRZYKAWEK DO PORTÓW dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. 2. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w formularzach asortymentowo-cenowych, stanowiących Załącznik Nr 2 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ. 3. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 6 części, tj.: CZĘŚĆ 1 – PORT NACZYNIOWY MIKRO WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM CZĘŚĆ 2 - PORT NACZYNIOWY NISKOPROFILOWY WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM CZĘŚĆ 3 - PORT NACZYNIOWY STANDARDOWY WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM CZĘŚĆ 4 – STRZYKAWKA Z ZAWARTOŚCIĄ ROZTWORU 0,9% NaCL i KOREK KOMPATYBILNY Z LUER LOCK CZĘŚĆ 5 – IGŁA TYPU HUBERA Z DRENIKIEM CZĘŚĆ 6 - IGŁA TYPU HUBERA BEZ DRENIKA 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Pod pojęciem oferty częściowej rozumie się pojedyncze części ustalone w Załączniku Nr 2 do SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolne części lub na cały przedmiot zamówienia. 5. Kod CPV: 33141000-0, 33141320-9 6. Jeżeli w dokumentacji przetargowej, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, bądź wyposażenia lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 101 Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów, bądź wyposażenia lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w ww. dokumentach. Wykonawca, który powołuje się w swojej ofercie na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały, bądź wyposażenie spełniają wymagania określone przez zamawiającego. 7. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. W przypadku powierzenia realizacji zamówienia podwykonawcom, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w Formularzu oferty części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W przypadku braku takiego oświadczenia Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował zamówienie bez udziału podwykonawców. 8. Aukcja elektroniczna. Zamawiający przewidział w ogłoszeniu o zamówieniu, że wybór najkorzystniejszej oferty zostanie poprzedzony aukcją elektroniczną, jeżeli w niniejszym postępowaniu złożone zostaną co najmniej 2 oferty niepodlegające odrzuceniu. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH: 1.W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia związanymi z realizacja zamówienia, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: a)opisy przedmiotu zamówienia tj. karty katalogowe / opisy / foldery / fotografie / informacje producenta / ulotki / prospekty/ instrukcje użytkowania / oświadczenie Wykonawcy* - potwierdzające spełnienie wszystkich wymaganych przez Zamawiającego parametrów opisanych w Załączniku 2 do SWZ (formularze asortymentowo-cenowe). *Oświadczenie Wykonawcy dotyczy tylko przypadku braku potwierdzenia wymaganych przez Zamawiającego parametrów w dokumentach (karty katalogowe / opisy / foldery / fotografie / informacje producenta / ulotki / prospekty). Dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski; b)oświadczenie przedmiotowe o zgodności oferowanego produktu zakwalifikowanego jako wyrób medyczny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1620) – zgodnie ze wzorem zawartym w Załączniku Nr 8 do SWZ; c)próbki dla oferowanego asortymentu w ilościach wymaganych i opisanych w Załączniku Nr 2 do SWZ (formularze asortymentowo-cenowe), stanowiącym formularze asortymentowo-cenowe, w celu sprawdzenia koniecznych parametrów i wymagań oferowanego przedmiotu zamówienia. Próbki muszą być zaopatrzone w etykietkę w języku polskim umożliwiającą identyfikację nazwy handlowej, nazwy producenta i numeru katalogowego (jeżeli posiada), kod EAN (jeżeli posiada). 2.Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą (art. 107 ust.1 Pzp). 3.Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (art. 107 ust. 2 ustawy Pzp). 4.Postanowienia ust. 3 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania (art. 107 ust.3 Pzp). 5.Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych (art. 107 ust. 4 Pzp). 6.W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz przedmiotowych środków dowodowych lub innych składanych dokumentów lub oświadczeń (art. 223 ust. 1 zdanie pierwsze Pzp). 7.Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski (§ 5 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie). WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM. Wykonawca przystępujący do postępowania zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości 5 230,00zł. Wysokość wadium w poszczególnych częściach zamówienia określa Rozdział X SWZ.
Interne KennungWSzS.DEZ.26.059.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensINFORMACJE O WYKONAWCY/ WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA/ PODWYKONAWCY/PODMIOTY TRZECIE UDOSTĘPNIAJĄCE WYKONAWCY SWÓJ POTENCJAŁ. 1.Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia/ podwykonawcy/podmioty trzecie udostępniające wykonawcy swój potencjał. 1)Wykonawcą jest osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która oferuje na rynku wykonanie robót budowlanych lub obiektu budowlanego, dostawę produktów lub świadczenie usług lub ubiega się o udzielenie zamówienia, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego. 2)Wykonawcy mogą ubiegać się wspólnie o udzielenie zamówienia zgodnie z art.58 PZP. W takim przypadku: a)Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. b)Stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wykonawcę / wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia lub cyfrowe odwzorowanie potwierdzone notarialnie, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza, powinno być załączone do oferty. c)Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 3)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani zgodnie z art. 462 ust 1 oraz 2 PZP. W przypadku braku takiego oświadczenia Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował zamówienie bez udziału podwykonawcy. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. 4)Zamawiający nie będzie badał, czy zachodzą wobec podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby postawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 i art.109 Pzp. 5)Wykonawca nie może wykonywać swego zobowiązania za pomocą takich podwykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie przesłanek wykluczenia wskazanych w: - art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 r., poz. 507 z późn. zm), - art. 5k rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1 z dnia 2014.07.31,z późniejszymi zmianami) W celu weryfikacji okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzednim, Wykonawca przedstawi wraz z ofertą oświadczenie, zgodne z Załącznikiem 5 do SWZ. Zamawiający jest uprawniony do weryfikacji podstaw wykluczenia podwykonawców również na etapie wykonywania umowy, poprzez żądanie przedstawienia aktualnego na chwilę złożenia oświadczenia, o którym mowa w Załączniku 5 do SWZ. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i 121 Pzp. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ, PRZY UŻYCIU KTÓRYCH ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE KOMUNIKOWAŁ SIĘ Z WYKONAWCAMI, ORAZ INFORMACJE O WYMAGANIACH TECHNICZNYCH I ORGANIZACYJNYCH SPORZĄDZANIA, WYSYŁANIA I ODBIERANIA KORESPONDENCJI ELEKTRONICZNEJ, A TAKŻE WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO KOMUNIKOWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim (art.20 ust.2 PZP). 2. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 4. Zgodnie z art. 781 Kodeksu cywilnego: „do zachowania elektronicznej formy czynności prawnej wystarcza złożenie oświadczenia woli w postaci elektronicznej i opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym”. 5. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej: https://szpitalparkitka.logintrade.net/. Wykonawca posiadający konto na Platformie zakupowej ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. 6. Instrukcję rejestracji Wykonawcy na Platformie Zakupowej oraz złożenia oferty środkiem komunikacji elektronicznej w niniejszym postępowaniu zawierają „Instrukcje użytkowników”, zamieszczone na stronie internetowej pod adresem: https://szpitalparkitka.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html. 7. Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy zakupowej są dostępne na stronie: https://szpitalparkitka.logintrade.net/reg,info,wymaganiatechniczne.html, https://szpitalparkitka.logintrade.net/public/instrukcje/wymagania_techniczne_20210204.pdf. 8. Dokumenty elektroniczne składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy Zakupowej. 9. Sposób sporządzenia oraz sposób i tryb przekazywania ofert, oświadczeń, o których mowa w art. 125.1 Pzp, podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów przekazywanych w postępowaniu; wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych zawierających oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125.1 Pzp, podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe oraz inne informacje, oświadczenia lub dokumenty przekazywane w postępowaniu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ 1 PORT NACZYNIOWY MIKRO WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w zakresie Części 1 jest PORT NACZYNIOWY MIKRO WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ – formularzu asortymentowo-cenowym.
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ 2 PORT NACZYNIOWY NISKOPROFILOWY WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w zakresie Części 2 jest PORT NACZYNIOWY NISKOPROFILOWY WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ – formularzu asortymentowo-cenowym.
LosLOT-0003
TitelCZĘŚĆ 3 PORT NACZYNIOWY STANDARDOWY WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w zakresie Części 3 jest PORT NACZYNIOWY STANDARDOWY WRAZ Z ZESTAWEM DO WPROWADZANIA I OBŁOŻENIEM. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ – formularzu asortymentowo-cenowym.
LosLOT-0004
TitelCZĘŚĆ 4 STRZYKAWKA Z ZAWARTOŚCIĄ ROZTWORU 0,9% NaCL i KOREK KOMPATYBILNYZ LUER LOCK
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w zakresie Części 4 jest STRZYKAWKA Z ZAWARTOŚCIĄ ROZTWORU 0,9% NaCL i KOREK KOMPATYBILNYZ LUER LOCK. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ – formularzu asortymentowo-cenowym.
LosLOT-0005
TitelCZĘŚĆ 5 IGŁA TYPU HUBERA Z DRENIKIEM
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w zakresie Części 5 jest SIGŁA TYPU HUBERA Z DRENIKIEM. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ – formularzu asortymentowo-cenowym.
LosLOT-0006
TitelCZĘŚĆ 6 IGŁA TYPU HUBERA BEZ DRENIKA
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w zakresie Części 6 jest IGŁA TYPU HUBERA BEZ DRENIKA. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ – formularzu asortymentowo-cenowym.