2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Murowana Goślina przez okres 24 miesięcy
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Murowana Goślina dla właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Murowana Goślina w okresie 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Usług wyznaczonego przez Zamawiającego zgodnie z Rozdziałem II ust. 3 OPZ, nie wcześniej jednak niż od dnia 1 października 2026 r. 2. Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Murowana Goślina (województwo wielkopolskie, powiat poznański), którzy pozostają w gminnym systemie odbioru odpadów komunalnych, cyklicznie u źródła (z miejsca gromadzenia odpadów, dalej: ,,MGO”), z podziałem na następujące frakcje: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (zwane dalej również: ,,odpadami zmieszanymi”), b) papier, c) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) szkło, e) bioodpady stanowiące odpady komunalne (zwane dalej również: ,,bioodpadami”), 2) odbieranie odpadów w postaci przeterminowanych leków z punktów aptecznych, 3) odbieranie od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Murowana Goślina, w systemie mobilnych zbiórek cyklicznych (Mobilne Zbiórki Odpadów Komunalnych), następujących frakcji odpadów komunalnych: a) meble i inne odpady wielkogabarytowe, b) zużyte opony, c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, d) odpady tekstyliów i odzieży. 4) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1-3 (zwane dalej: ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnionego przez Wykonawcę i wskazanego w ofercie, za wyjątkiem zbierania (zagospodarowania) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które to Wykonawca przekaże do Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu (dalej: ,,ITPOK”), 5) przekazywanie celem zagospodarowania odpadów komunalnych w miejscu / miejscach zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnianych przez Wykonawcę i wskazanego / wskazanych w ofercie, za wyjątkiem miejsca zbierania (zagospodarowania) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które to będą przekazywane przez Wykonawcę do ITPOK, 6) zapewnienie przez cały okres realizacji usług odbioru i transportu odpadów komunalnych, miejsca / miejsc zbierania (zagospodarowania) wszystkich frakcji odpadów komunalnych, za wyjątkiem niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, 7) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów: a) papieru, b) szkła, c) metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, - w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach. 8) Zapewnienie świadczeń, związanych z dostawą Transponderów, w szczególności (precyzyjny zakres świadczenia określa OPZ oraz inne dokumenty przetargowe): a) dostawa Transponderów, b) ich montaż na pojemnikach do odbioru odpadów, c) instalacja i zapewnienie dostępu do systemu identyfikacji pojemników przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych przy użyciu technologii identyfikacji radiowej (RFID), 9) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1) - 8). Przedmiot zamówienia klasyfikowany jest pod następującymi kodami Wspólnego Słownika Zamówień CPV: • 90500000-0 - usługi związane z odpadami • 90510000-5 - usuwanie i obróbka odpadów • 90511000-2 - usługi wywozu odpadów • 90511000-3 - usługi recyklingu odpadów • 90511000-4 - usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych • 90512000-9 - usługi transportu odpadów • 90513100-7 - usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych • 90513000-6 - usługi obróbki i usuwania odpadów, które są niebezpieczne • 90514000-3 - usługi recyklingu odpadów • 90533000-2 - usługi gospodarki odpadami • 38112100-4 - globalny system nawigacji i pozycjonowanie (GPS lub równorzędny)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, że na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp dokonał skrócenia terminu składania ofert do 15 dni z uwagi na zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności zapewnienia ciągłości odbioru i zagospodarowania odpadów od dnia 1 października 2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Murowana Goślina dla właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Murowana Goślina w okresie 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Usług wyznaczonego przez Zamawiającego zgodnie z Rozdziałem II ust. 3 OPZ, nie wcześniej jednak niż od dnia 1 października 2026 r. 2. Zakres przedmiotowy zamówienia (dalej: ,,Usługa” lub ,,Usługi”) obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Murowana Goślina (województwo wielkopolskie, powiat poznański), którzy pozostają w gminnym systemie odbioru odpadów komunalnych, cyklicznie u źródła (z miejsca gromadzenia odpadów, dalej: ,,MGO”), z podziałem na następujące frakcje: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (zwane dalej również: ,,odpadami zmieszanymi”), b) papier, c) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) szkło, e) bioodpady stanowiące odpady komunalne (zwane dalej również: ,,bioodpadami”), 2) odbieranie odpadów w postaci przeterminowanych leków z punktów aptecznych, 3) odbieranie od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Murowana Goślina, w systemie mobilnych zbiórek cyklicznych (Mobilne Zbiórki Odpadów Komunalnych), następujących frakcji odpadów komunalnych: a) meble i inne odpady wielkogabarytowe, b) zużyte opony, c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, d) odpady tekstyliów i odzieży. 4) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1-3 (zwane dalej: ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnionego przez Wykonawcę i wskazanego w ofercie, za wyjątkiem zbierania (zagospodarowania) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które to Wykonawca przekaże do Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu (dalej: ,,ITPOK”), 5) przekazywanie celem zagospodarowania odpadów komunalnych w miejscu / miejscach zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnianych przez Wykonawcę i wskazanego / wskazanych w ofercie, za wyjątkiem miejsca zbierania (zagospodarowania) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które to będą przekazywane przez Wykonawcę do ITPOK, 6) zapewnienie przez cały okres realizacji usług odbioru i transportu odpadów komunalnych, miejsca / miejsc zbierania (zagospodarowania) wszystkich frakcji odpadów komunalnych, za wyjątkiem niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, 7) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów: a) papieru, b) szkła, c) metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, - w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach. 8) Zapewnienie świadczeń, związanych z dostawą Transponderów, w szczególności (precyzyjny zakres świadczenia określa OPZ oraz inne dokumenty przetargowe): a) dostawa Transponderów, b) ich montaż na pojemnikach do odbioru odpadów, c) instalacja i zapewnienie dostępu do systemu identyfikacji pojemników przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych przy użyciu technologii identyfikacji radiowej (RFID), 9) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1) - 8).