2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup serwerów rack i przełączników sieciowych na potrzeby Centralnych Usług Infrastrukturalnych
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, wniesienie, rozpakowanie, montaż, konfigurację i uruchomienie 49 sztuk serwerów rack typu I oraz 47 sztuk przełączników LAN typu I, instalację systemu operacyjnego, konfigurację interfejsów zarządzających, zapewnienie dostępu zarządczego do dostarczanego Sprzętu z poziomu Prokuratury Krajowej, uporządkowanie lokalnej infrastruktury sieci LAN w zakresie objętym wdrożeniem, przeprowadzenie testów oraz świadczenie serwisu gwarancyjnego dla dostarczanego Sprzętu. 2. Zakres przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – Załącznik nr 2 do SWZ, zwany dalej również „projektem umowy”, oraz Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej również „OPZ” – Załącznik nr 1 do SWZ. 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą jako przedmiotowego środka dowodowego wypełnionej i podpisanej specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). Zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca nie złoży ww. przedmiotowego środka dowodowego wraz z ofertą lub złożony przedmiotowy środek dowodowy będzie niekompletny, Zamawiający nie przewiduje wzywania do jego złożenia lub uzupełnienia. 4. Pozostałe przedmiotowe środki dowodowe, których złożenia wraz z ofertą żąda Zamawiający: 1) w celu potwierdzenia spełnienia wymagania SR1-3 – wydruk ze strony https://spec.org/ potwierdzający, że oferowany model serwera w oferowanej konfiguracji, tj.: (serwer/procesor/y) umożliwia osiągnięcie wyniku, o którym mowa w tym wymaganiu, 2) w celu potwierdzenia spełnienia wymagania SR1-15 – potwierdzenie producenta Oprogramowania do zarządzania, że oferowane serwery w pełni integrują się z posiadanym przez Zamawiającego oprogramowaniem DELL OpenManage Enterprise lub HPE OneView w zależności od dostarczanego modelu serwera, 3) w celu potwierdzenia spełnienia wymagania SR1-16: - 1. Microsoft Windows Server 2022 oraz 2025 - potwierdzenie spełnienia tego wymogu poprzez wydruk ze strony odpowiedniego katalogu zgodności Microsoft dołączony do oferty, - 2. Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.4 oraz 10.0 - potwierdzenie spełnienia tego wymogu poprzez wydruk ze strony katalogu zgodności Red Hat dołączony do oferty, - 3. VMware ESXi 8.0 U3, 9.0 oraz 9.1 - potwierdzenie spełnienia tego wymogu poprzez wydruk ze strony compatibility guide producenta dołączony do oferty, 4) w celu potwierdzenia spełnienia wymagania SR1-17: - certyfikat ISO 9001 dla producenta sprzętu obejmujący proces projektowania i produkcji, - certyfikat ISO 14001 dla producenta sprzętu, - dokument potwierdzający spełnienie wymagania, że urządzenia wyprodukowane są przez producenta zgodnie z normą PN-EN ISO 50001 lub oświadczenie producenta o stosowaniu w fabrykach polityki zarządzania energią, która jest zgodna z obowiązującymi przepisami na terenie Unii Europejskiej, - deklaracja zgodności CE, - wydruk ze strony internetowej www.epeat.net potwierdzający spełnienie normy co najmniej Epeat Silver według normy wprowadzonej w 2019 roku, - dokument potwierdzający spełnienie kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta serwera (wg wytycznych Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A, zawartych w dokumencie „Opracowanie propozycji kryteriów środowiskowych dla produktów zużywających energię możliwych do wykorzystania przy formułowaniu specyfikacji na potrzeby zamówień publicznych”, pkt 3.4.2.1; dokument z grudnia 2006 r.), w szczególności zgodności z normą ISO 1043-4 dla płyty głównej oraz elementów wykonanych z tworzyw sztucznych o masie powyżej 25 gr, - oświadczenie producenta serwera, potwierdzające, że sprzęt pochodzi z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta. 5. Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 4, lub złożone przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 4, będą niekompletne, Zamawiający przewiduje wezwanie do ich złożenia lub uzupełnienia.
Interne Kennung: 1001-10.261.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W okresie obowiązywania Umowy, do dnia zakończenia obowiązywania gwarancji, zgodnie z § 10 projektu umowy, Zamawiający może w ramach Prawa Opcji zlecać Wykonawcy dostarczenie jednostek Sprzętu oraz zapewnienie uprawnień do Oprogramowania nabywanych w ramach Zamówienia Podstawowego. 2. Wartość zlecanych Wykonawcy usług i dostaw, o których mowa w pkt 1, nie przekroczy 60% Wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 11 ust. 1 projektu umowy. 3. Wartość dostaw, o których mowa w pkt 1, określana jest w oparciu o wskazaną w oświadczeniu o wykorzystaniu Prawa Opcji ilość jednostek danej kategorii Sprzętu lub Oprogramowania oraz cenę jednostkową określoną dla danej kategorii Sprzętu lub Oprogramowania w Ofercie Wykonawcy. 4. Zlecanie dostaw w ramach Prawa Opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego. W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego Prawa Opcji, Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego żadne roszczenia z tego tytułu.