2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup licencji czasowych w modelu subskrypcyjnym systemu informatycznego ochrony XDR na okres 36 miesięcy
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (zwanej dalej „Zamawiającym”) przez Wykonawcę prawa do korzystania z Oprogramowania realizującego funkcję ochrony XDR wskazanego w projektowanych postanowieniach umowy (dalej: „ppu”), stanowiących Załącznik nr 8.1. do SWZ - na zasadzie Subskrypcji, obejmującej: 1.1.1. prawo do korzystania z Oprogramowania w jego bieżącej wersji uwzględniającej wszelkie Aktualizacje Oprogramowania na warunkach określonych w ppu oraz ogólnych warunkach producenta Oprogramowania. 1.1.2. możliwość korzystania ze wsparcia Oprogramowania na warunkach określonych w ppu oraz ogólnych warunkach producenta Oprogramowania. 1.2. Subskrypcja obowiązywać będzie przez okres 36 miesięcy od dnia wskazanego w Protokole odbioru Certyfikatu, o którym mowa w § 4 ust. 1 ppu, nie wcześniej jednak niż począwszy od dnia 30.09.2026 r. (dzień następujący po dniu wygaśnięcia subskrypcji na oprogramowanie nabytej przez Zamawiającego na podstawie odrębnej umowy, obowiązującej przed zawarciem Umowy), z zachowaniem ciągłości działania. 1.3. W celu potwierdzenia uprawnień do korzystania z Subskrypcji Wykonawca przekaże Zamawiającemu Certyfikat potwierdzający prawo do korzystania przez Zamawiającego z Oprogramowania i wskazujący termin obowiązywania Subskrypcji, zgodnie z zapisami ppu i ogólnymi warunkami licencyjnymi producenta Oprogramowania. 2. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawców rozwiązania równoważnego do wskazanego w pkt 1 powyżej, spełniającego następujące wymagania. Wykonawca: 2.1. dostarczy, skonfiguruje i uruchomi oraz zapewni Zamawiającemu możliwość korzystania z Oprogramowania, zgodnie ze specyfikacją stanowiącą Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy (dalej: „ppu-r”), stanowiących Załącznik nr 8.2 do SWZ, w tym: 2.1.1. dostarczy Sprzęt wymagany dla prawidłowego działania zaoferowanego Oprogramowania (w przypadku wirtualizacji dostarczy również licencje na oprogramowanie wirtualizacyjne oraz systemowe i bazodanowe, o ile będzie wymagane przez producenta zaoferowanego rozwiązania); 2.1.2. przeprowadzi Wdrożenie na platformie sprzętowo-aplikacyjnej w Lokalizacji Zamawiającego zgodnie z warunkami ppu-r, w tym uzgodni z Zamawiającym Harmonogram Realizacji Wdrożenia, wykona i dostarczy Projekt Techniczny, Plan Testów Akceptacyjnych oraz Dokumentację Powdrożeniową w formie elektronicznej; 2.1.3. przeprowadzi przeniesienie (migrację) do Oprogramowania danych znajdujących się w systemie wykorzystywanym przez Zamawiającego do dnia zawarcia Umowy, w tym w szczególności: zdefiniowanych playbooków/workflow, konfiguracji integracji, zdefiniowanych zasobów (assetów) oraz ich grup i klasyfikacji, harmonogramów automatyzacji/zadań, szablonów i raportów, a także kont użytkowników wraz z rolami i uprawnieniami; 2.1.4. zapewni Zamawiającemu prawo do korzystania z Subskrypcji, obejmującej: 2.1.4.1. prawo do korzystania z Oprogramowania w jego bieżącej wersji uwzględniającej wszelkie Aktualizacje Oprogramowania na warunkach określonych w ppu-r oraz ogólnych warunkach producenta Oprogramowania; 2.1.4.2. możliwość korzystania ze wsparcia Oprogramowania na warunkach określonych w ppu-r oraz ogólnych warunkach producenta Oprogramowania; 2.1.5. zapewni Zamawiającemu Licencję uprawniającą do korzystania z oprogramowania narzędziowego, o którym mowa w § 1 pkt 14 lit. b ppu-r. 2.1.6. o ile jest to wymagane ze względu na zastosowane rozwiązanie sprzętowo-aplikacyjne - zapewni Zamawiającemu Licencję uprawniającą do korzystania z oprogramowania bazodanowego lub wirtualizacyjnego, o którym mowa w § 1 pkt 14 lit. c ppu-r, przy czym w przypadku, gdy zgodnie z ogólnymi zasadami producenta w ramach zaoferowanego rozwiązania tego rodzaju oprogramowanie dostępne jest na zasadach subskrypcji – zapewni Subskrypcję w rozumieniu ppu-r; 2.1.7. przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do Dokumentacji opracowanej przez Wykonawcę w ramach Umowy na warunkach, w tym polach eksploatacji, określonych w ppu-r; 2.1.8. przeprowadzi instruktaż wdrożeniowy dla administratorów Oprogramowania po stronie Zamawiającego, zgodnie z warunkami ppu-r; 2.1.9. przeprowadzi Wdrożenie tak, aby nie miało wpływu na ciągłość działania systemów informatycznych Zamawiającego. 2.2. Subskrypcja obowiązywać będzie przez okres 36 miesięcy od dnia wskazanego w Protokole Wdrożenia, o którym mowa w § 4 ust. 10 ppu-r. 2.3. W celu potwierdzenia uprawnień do korzystania z Subskrypcji Wykonawca, najpóźniej w terminie Wdrożenia określonym § 4 ust. 1 ppu-r, przekaże Zamawiającemu Certyfikat potwierdzający prawo do korzystania przez Zamawiającego z Oprogramowania i wskazujący termin obowiązywania Subskrypcji, zgodnie z zapisami ppu-r i ogólnymi warunkami licencyjnymi producenta Oprogramowania. 3. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych w ppu wraz z załącznikami stanowiących Załącznik nr 8.1 do SWZ, a w przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego na warunkach i zasadach określonych w ppu-r wraz z załącznikami stanowiących Załącznik nr 8.2 do SWZ.
Interne Kennung: DZP.2610.28.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do tych czynności. Wykonawca składa ofertę na Formularzu Ofertowym wg Załącznika nr 1 do SWZ za pośrednictwem Platformy Zakupowej. 2. Wykonawca obowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty: 2.1. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. 2.2. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie osoby działającej w imieniu Wykonawcy do jego reprezentowania, jeżeli oferta nie została podpisana przez osoby upoważnione do tych czynności dokumentem rejestracyjnym. 2.3. Dowód wniesienia wadium. Jeżeli Wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądz, powinno ono obowiązywać przez cały okres związania ofertą. 2.4. Zobowiązanie podmiotów udostępniających zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami, jeżeli Wykonawca powołuje się na zasoby innych podmiotów. Zobowiązanie winno być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentacji podmiotu udostępniającego zasoby. Zapisy pkt 2.1. i 2.2. oraz Rozdz. IV.5 SWZ stosuje się odpowiednio. 2.5. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej: „JEDZ”) sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Dokument JEDZ należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Dokument JEDZ musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2.6. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie wskazania, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (członkowie konsorcjum). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 2.7. Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz art. 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001