2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad budową obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie
Beschreibung: Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe. Uzasadnenie zawiera SWZ. 1) Wykonawca zobowiązany będzie: wykonywać pełen zakres czynności inspektora nadzoru inwestorskiego (IN) określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane. Zakres obiektów w ramach MRN3 został określony w załączniku 10 do SWZ. Jeden z obiektów znajduje się na terenie wpisanym do rejestru zabytków. 2) do kontroli oraz pisemnego opiniowania w terminie do 5 dni wszelkich elementów dostarczanych przez projektanta pozostających w związku z weryfikowanym i nadzorowanym zadaniem na każdym etapie oraz kontroli poprawek; 3) do czynnego udziału w zebraniach w trakcie powstawania dokumentacji projektowej oraz w czasie realizacji robót budowlanych RB, a także w rozliczeniach finansowych i kontrolach 4) do sporządzenia koreferatu w terminie do 14 dni od przekazania przez Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej; 5) do pisemnego opiniowania zapytań do SWZ oraz uczestnictwa w merytorycznej ocenie ofert składanych w ramach postepowań na wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych. 6) do zapoznania się z zasadami i wytycznymi, które zawiera „Podręcznik wdrażania projektu” Zamawiający przekaże Podręcznik w dniu zawarcia Umowy. 7) Przed przekazaniem placu budowy Wykonawcy robót budowlanych IN musi zaznajomić się z dokumentacją projektowo-kosztorysową, STWiORB, przyjętym harmonogramem finansowo-rzeczowym, ofertą Wykonawcy RB, umową z Wykonawcą RB, jak również terenem inwestycji, jego uzbrojeniem i istniejącymi urządzeniami i obiektami hydrotechnicznymi; 8) W wypadku stwierdzenia w dokumentacji projektowej, przed rozpoczęciem budowy bądź w toku jej realizacji, wad lub niedokładności albo też konieczności wprowadzenia w dokumentacji zmian w celu zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych lub innych materiałów niż przewidziane pierwotnie w dok. projektowej lub w celu osiągnięcia oszczędności i obniżenia kosztów, IN powinien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Zamawiającego o wprowadzenie zmian 9) IN może samodzielnie wprowadzić zmiany w dok. projektowej po uzgodnieniu ich z autorem projektu i kierownikiem budowy, dokonując odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy oraz nanosząc te poprawki w dokumentacji projektowej. Poprawki te nie mogą prowadzić do zwiększenia kosztów nadzorowanych robót budowlanych i mieć negatywnego wpływu na środowisko i bezpieczeństwo. Do obowiązków inspektora w okresie realizacji budowy należy: a) uczestnictwo w protokolarnym przekazaniu Wykonawcy RB placu budowy; b) osobisty pobyt na terenie inwestycji oraz bieżące reprezentowanie Zamawiającego na budowie, sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z przepisami prawa, postanowieniami umowy oraz projektu. Czas pracy IN powinien być dostosowany do czasu pracy Wykonawcy robót. W razie pilnej konieczności Wykonawca zobowiązany jest stawić się na plac budowy najpóźniej w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji telefonicznie lub poprzez e-mail; c) organizacja nadzoru w sposób zapewniający terminowość dokonywanych odbiorów robót i prób technicznych, eliminując możliwość powstania opóźnień d) wydawanie poleceń i instrukcji Wykonawcy robót celem prawidłowego i rzetelnego wykonania prac określonych w umowie; e) sprawdzanie jakości wykonywanych RB, wbudowanych wyrobów a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i niedopuszczonych f) sprawdzanie i odbiór RB zanikających oraz uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych robót przy realizacji obiektów hydrotechnicznych i przekazywanie ich do użytkowania; g) kontrolowanie przestrzegania na budowie zasad BHP i utrzymania porządku; h) nadzór nad terminowością wykonywania inwestycji, w szczególności w zakresie dotrzymania terminów zakończenia prac i uzyskania przez Wykonawcę realizującego budowę wszelkich dokumentów niezbędnych do odbioru inwestycji i przekazania jej do eksploatacji (zgodnie z harmonogramem prac); i) kontrola, weryfikowanie poprawności i zatwierdzanie wszelkich dokumentów wymaganych od Wykonawcy realizującego budowę koniecznych do odbioru i przekazania inwestycji do eksploatacj, a następnie przekazywanie ich Zamawiającemu; j) wstrzymywanie RB prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami zawartej umowy i niezwłoczne, pisemne zawiadamianie Zamawiającego o tym fakcie; k) dokonywanie wpisów do DB; l) zatwierdzanie materiałów i urządzeń przewidzianych do wykorzystania przez Wykonawcę RB m) sprawdzanie autentyczności dokumentów oraz certyfikatów, zabezpieczeń, gwarancji i własności urządzeń, za które zgodnie z umową odpowiedzialny jest Wykonawca RB; n) informowanie Zamawiającego z odpowiednim wyprzedzeniem o wszelkich zagrożeniach podczas RB oraz podejmowanych działaniach zapobiegawczych i naprawczych; o) sporządzanie protokołów konieczności na roboty dodatkowe, zamienne i uzupełniające po uprzednim zaakceptowaniu przez Zamawiającego; p) monitorowanie postępu RB pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym i czasowym q) nadzorowanie badań wbudowanych mat. r) nakazywanie Wykonawcy RB wykonania dodatkowych badań materiałów lub robót budzących wątpliwość, s) sprawdzanie zestawień ilości i wartości wykonywanych RB, na podstawie harmonogramu w terminie do 5 dni od przedłożenia stosownych dok. przez Wykonawcę RB; t) udzielanie wszystkich niezbędnych informacji na potrzeby sprawozdawczości z realizacji projektu; u) przystąpienie w terminie do 3 dni do odbioru RB zanikających i ulegających zakryciu i udokumentowanie tych czynności w DB v) udział w rozwiązywaniu sporów z Wykonawcą RB w) rozliczenie umowy na w przypadku jej zakończenia lub wypowiedzenia x) udział w czynnościach odbiorowych, częściowych i końcowych; y) współdziałanie z Wykonawcą i Zamawiającym w celu uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; z) opiniowanie i wskazywanie sposobu załatwienia skarg aa) prowadzenie dok. fotograficznej budowy
Interne Kennung: ZG.270.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0001