See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie Lubrifianti si lichide speciale de aviatie
Beschreibung: Obiectul Contractului de furnizarea este achiziția de ” Lubrifianți si lichide speciale de aviație”, structurat pe 24 loturi. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare cu cel putin 11 zile inainte de termenul limita de depunere a candidaturilor/ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor – 18 .
Interne Kennung: A1-3927 din 03.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09210000 Schmierpäparate
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lichid hidraulic mineral mocrofilat, cod NATO H-515, FH 51
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ” Lichid hidraulic mineral mocrofilat, cod NATO H-515, FH 51” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-5606H a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 2000 litri
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09211000 Schmieröle und Schmierstoffe
Los: LOT-0002
Titel: Lichid hidraulic pe bază de hidrocarburi sintetice, rezistent la foc, cod NATO H-537, FH2
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Lichid hidraulic pe bază de hidrocarburi sintetice, rezistent la foc, Cod NATO H-537, FH 2” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-83282D a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 1500 litri
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Ulei mineral pentru stocare motoare de aviație, cod NATO O-133, TN 3516
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei mineral pentru stocare motoare de aviație, cod NATO O-133, TN 3516” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-L-6081 D Grade 1010 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 1000 litri
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviație, 3 cSt (F-16), cod NATO O-148, TN 160
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ” ”Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviație, 3 cSt (F-16), cod NATO O-148, TN 160” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-7808 L Gr.3 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 1500 litri
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviaţie -3 cSt. (IAR 330, IAR 316) cod NATO O-150, TN 13B
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviaţie -3 cSt. (IAR 330, IAR 316) cod NATO O-150, TN 13B” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate AIR 3514/A Iss.2 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 1000 litri
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviaţie -5 cSt. (IAR 99, C27 J, C-130) cod NATO O-156, TN 600
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviaţie -5 cSt. (IAR 99, C27 J, C-130) cod NATO O-156, TN 600”, ambalat la cutie de 1 QUART= 0.946 litri, având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-23699G Class STD a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 1057 buc.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Ulei mineral pentru turbomotoare de avion - SM 4.5 (AN30) TN 306
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei mineral pentru turbomotoare de avion - SM 4.5 (AN30) TN 306” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate a produsului OST 54-3-175-72-99. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 2000 litri
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Ulei MS-20 (similar TN308, Aeroshell OIL W100+63.863) TN 308
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ” Ulei MS-20 (similar TN308, Aeroshell OIL W100+63.863) TN 308” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 2000 litri
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Ulei sintetic pentru instrumente de bord cod NATO O-147, NL11B
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei sintetic pentru instrumente de bord cod NATO O-147, NL11B” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-6085 E a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 200 litri
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Ulei extremă presiune pentru angrenaje de elicoptere (8 cSt) cod NATO O-155, NL 3525
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei extremă presiune pentru angrenaje de elicoptere (8 cSt) cod NATO O-155, NL 3525” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-6086 F Grade M a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 1000 litri
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Unsoare sintetică de aviație cu bisulfură de molibden, G-353, GN 17
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică de aviație cu bisulfură de molibden, G-353, GN 17” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-G-21164 D a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 150 kilograme
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09221100 Rohvaseline
Los: LOT-0012
Titel: Unsoare sintetică de aviație multifuncțională rezistentă la presiuni extreme cod NATO G-354, GN 10
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică de aviație multifuncțională rezistentă la presiuni extreme cod NATO G-354, GN 10 având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate DCSEA354 A a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 100 kilograme
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Unsoare minerală de aviație, grafitată cod NATO G-355, GN 06
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare minerală de aviație, grafitată cod NATO G-355, GN 06” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate DCSEA355 A a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 50 kilograme
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Unsoare minerală de aviaţie pentru rotoarele elicopterelor cod NATO G-366, GN 46
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare minerală de aviaţie pentru rotoarele elicopterelor cod NATO G-366, GN 46” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-G-25537 C a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 100 kilograme
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Unsoare minerală de aviație, uz general cod NATO G-382, GN 15
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare minerală de aviație, uz general cod NATO G-382, GN 15” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate DCSEA 382 A a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 50 kilograme
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Unsoare sintetică de aviație multifuncțională cod NATO G-395, GN 22
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică de aviație multifuncțională cod NATO G-395, GN 22” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-81322 G a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 100 kilograme
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Unsoare sintetică general pentru autovehicule și artilerie, extremă presiune cod NATO G-403, GN 145
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică general pentru autovehicule și artilerie, extremă presiune cod NATO G-403, GN 145” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-10924 F a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 100 kilograme
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Vaselină grafitată antifricțiune, utilizare până la 500 grade Celsius cod NATO S-720, GN GA 47
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Vaselină grafitată antifricțiune, utilizare până la 500 grade Celsius cod NATO S-720, GN GA 47” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate SAE AMS-2518 D a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 10 kilograme
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Vaselină mineral tehnică cod NATO S-743, NYCO 65
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Vaselină mineral tehnică cod NATO S-743, NYCO 65” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate VV-P-236 A a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 50 kilograme
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Unsoare minerală pentru rotile avioanelor, GN 3058
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare minerală pentru rotile avioanelor, GN 3058, ambalat la Tub 380 g.” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-32014 A a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 131 buc.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Unsoare sintetică de aviație cod NATO G-354, GN 148
Beschreibung: Incheierea unui contract de ”Unsoare sintetică de aviație cod NATO G-354, GN 148” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-23827 C Type I a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 50 kg.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Ulei sintetic cu stearat de sodiu pentru arme automate, rezistent la presiuni extreme, cod NATO O-158, BC 646
Beschreibung: Incheierea unui contract de ”Ulei sintetic cu stearat de sodiu pentru arme automate, rezistent la presiuni extreme, cod NATO O-158, BC 646” ambalat la cutie 1 Quart = 0.946 litri având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-L-46000 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 10 buc.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Aditiv antigheaţă, tip punct înalt de inflamare, pentru combustibil turboreactor tip JET A1, cod NATO S-1745 - Nycosol 13
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Aditiv antigheaţă, tip punct înalt de inflamare, pentru combustibil turboreactor tip JET A1, cod NATO S-1745 - Nycosol 13” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-DTL-85470B a produsului. Produsul ofertat va fi însotit de fișa tehnica și documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 35000 litri
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Aditiv inhibitor de coroziune/ îmbunătăţire lubricitate, pentru combustibil turboreactor tip JET A1, S-1747
Beschreibung: Incheierea unui contract de furnizare ”Aditiv inhibitor de coroziune/ îmbunătăţire lubricitate, pentru combustibil turboreactor tip JET A1, S-1747” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-25017H a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de fișa tehnică și de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare. Cantitate = 530 kg.
Interne Kennung: 24