578275-2026 - Wettbewerb
Polen – Stromerzeugungsanlagen – ,,Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel,,Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensRealizacja przedmiotowego zamówienia jest związana z wykonaniem zadań określonych w Porozumieniu nr 5/2026 zawartym w dniu 29 lipca 2026 r. pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Podlaskiego a SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego, dotyczącym wykonywania zadań ochrony ludności i obrony cywilnej oraz realizacji zadań i wspólnych przedsięwzięć dotyczących ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie województwa podlaskiego, w oparciu o ustawę z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej. Zgodnie z przyjętymi założeniami całość zamówienia musi zostać zrealizowana do dnia 31 grudnia 2026 r., a wyznaczony na realizację Wykonawcom termin realizacji to 18 grudnia 2026 r. Oznacza to konieczność przeprowadzenia, w ograniczonym przedziale czasowym, wszystkich czynności związanych z przeprowadzeniem postępowania, wyborem wykonawcy, zawarciem umowy, dostawą urządzenia, wykonaniem robót związanych z jego montażem, podłączeniem i uruchomieniem automatyki oraz dokonaniem odbioru końcowego. Zastosowanie podstawowego terminu składania ofert mogłoby skutkować znacznym ograniczeniem czasu pozostającego na realizację kolejnych etapów przedsięwzięcia. Uwzględniając charakter zamówienia, w szczególności konieczność dostawy urządzenia o określonych parametrach technicznych, jego transportu, montażu, wykonania niezbędnych prac instalacyjnych, konfiguracji układu automatycznego załączania rezerwy oraz przeprowadzenia prób i odbioru, zachodzi realna potrzeba skrócenia terminu składania ofert, aby zapewnić możliwość wykonania zamówienia w wymaganym terminie. Należy również podkreślić, że przedmiot zamówienia ma bezpośredni wpływ na zapewnienie ciągłości funkcjonowania podmiotu leczniczego w sytuacjach zagrożenia, w tym na możliwość nieprzerwanego udzielania świadczeń zdrowotnych oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu zabezpieczenia medycznego ludności. Terminowe wykonanie zamówienia jest zatem istotne nie tylko z punktu widzenia realizacji zobowiązań wynikających z Porozumienia nr 5/2026, ale również z punktu widzenia zapewnienia właściwego przygotowania SP ZOZ MSWiA w Białymstoku do funkcjonowania w sytuacjach zakłóceń lub przerw w dostawie energii elektrycznej. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający uznaje, że w niniejszym postępowaniu występuje przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, a skrócenie terminu składania ofert jest niezbędne i proporcjonalne do zapewnienia prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia. Jednocześnie Zamawiający zapewnia wykonawcom czas niezbędny do przygotowania i złożenia ofert, z zachowaniem minimalnego terminu przewidzianego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż agregatu prądotwórczego z automatyką zapewniającą samoczynny rozruch agregatu i dostarczanie energii elektrycznej w celu zabezpieczenia medycznego ludności oraz utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacjach zagrożenia na potrzeby SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji.