2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 3 szt. komputerów przenośnych z dotykowym ekranem dla Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych Uniwersytetu Gdańskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 3 szt. komputerów przenośnych z dotykowym ekranem, zwanych dalej „sprzętem”, dla Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4. Miejsce dostawy sprzętu: Międzynarodowe Centrum Teorii Technologii Kwantowych, ul. Prof. Marii Janion 4, 80-309 Gdańsk, pokój 201. 5. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ. 6. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w pozycji 5 pkt 2 opisu przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w pozycji 5 pkt 2 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 5 pkt 2 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane w pozycji 5 pkt 2 opisu przedmiotu zamówienia. 7. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w pozycji 5 pkt 2 opisu przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 4 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowany sprzęt nie pochodzi z produkcji objętej systemami zarządzania zgodnymi z normami wskazanymi w pozycji 5 pkt 2 opisu przedmiotu zamówienia, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w pozycji 5 pkt 2 opisu przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp).
Interne Kennung: 5B10.291.1.57.2026.KK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
5. Los
Los: LOT-0001