578360-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen – Achiziționarea serviciilor de asigurare de răspundere civilă pentru pagube produse terților prin accidente de autovehicule (RCA cu carte verde)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea serviciilor de asigurare de răspundere civilă pentru pagube produse terților prin accidente de autovehicule (RCA cu carte verde)
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să încheie un acord-cadru de prestare servicii de asigurare de răspundere civilă RCA cu Carte Verde, pentru o perioadă de 12 luni. Acordul-cadru va intra în vigoare după expirarea valabilitării acordurilor-cadru aflate în vigoare, dar nu mai devreme de 19.02.2026. Acordul-cadru se va încheia cu ofertanții clasați pe primele 3 locuri după aplicarea criteriului de atribuire "prețul cel mai scăzut", iar contractele subsecvente se vor încheia fără reluarea competiției.
Interne Kennung: 4267060_2025_PAAPD1577172
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Direcția Asigurare Logistică Integrată ca deținător de mijloace de transport supuse înmatriculării/înregistrării în România, este obligat, prin Legea nr. 132/2017 privind asigurarea obligatorie de răspundere civilă pentru prejudicii produse terților prin accidente de vehicule și tramvaie să se asigure pentru cazurile de răspundere civilă ca urmare a prejudiciilor produse prin accidente de către autovehiculele din dotare. Autoritatea contractantă intenționează să încheie un acord-cadru de prestare servicii de asigurare de răspundere civilă RCA cu Carte Verde, pentru o perioadă de 12 luni. Acordul-cadru se va încheia cu ofertanții clasați pe primele 3 locuri după aplicarea criteriului de atribuire "prețul cel mai scăzut", iar contractele subsecvente se vor încheia fără reluarea competiției. Cantitate minimă estimată pentru acordul cadru - 343 polițe de asigurare pentru autovehicule, cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru 606 polițe de asigurare pentru autovehicule. Cantitatea minimă care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent: 1 poliță de asigurare. Cantitatea maximă care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : 430 de polițe de asigurare. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent : 704.700,00 lei. Numar zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 20. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente ce vor fi încheiate: la fiecare 3 luni.
Interne Kennung: 1