578419-2026 - Wettbewerb
Schweden – Transport von Haushaltsabfällen – Fastighetsnära insamling av trädgårdskärl
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fastighetsnära insamling av trädgårdskärl
Beschreibung: Upphandlingen avser transport, insamling och tömning av trädgårdsavfallskärl.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131135:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
578419-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Fastighetsnära insamling av trädgårdskärl
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90511000 Sophämtning