2. Verfahren
Verfahren
Titel: Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ich współmałżonków lub partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest grupowe ubezpieczenie na życie pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, obejmujące zarówno część toruńską Uniwersytetu, jak i część bydgoską (Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy), ich współmałżonków lub partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci. 2. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień(CPV): 66511000-5. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. 4. Strukturę wiekowo-płciową pracowników Zamawiającego oraz osób obecnie ubezpieczonych w ramach umowy grupowego ubezpieczenia na życie zawiera załącznik nr 2 do SWZ, który składa się z następujących części: 1) pracownicy; 2) ubezpieczeni pracownicy; 3) współubezpieczeni zgłoszeni przez pracowników. 5. Szczegółowy wykaz wypłaconych świadczeń obejmujący zarówno część toruńską Uniwersytetu, jak i część bydgoską (Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy) stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 6. Na potrzeby określenia szacunkowej wartości zamówienia, ceny ofertowej oraz maksymalnej wartości umowy ubezpieczenia Zamawiający przyjął następujące dane dotyczące liczby osób, które potencjalnie mogą przystąpić do ubezpieczenia w ramach umowy grupowego ubezpieczenia na życie: 1) liczba pracowników wg stanu na dzień 31.03.2026 r.: 4662; 2) liczba współubezpieczonych zgłoszonych przez pracowników na dzień 31.03.2026 r.: 863. 7. Razem przyjęta przez Zamawiającego liczba osób potencjalnie podlegająca ubezpieczeniu wynosi: 5525. 8. Zamawiający nie gwarantuje przystąpienia do umowy ubezpieczenia określonej powyżej liczby osób, ani też jakiejkolwiek innej liczby osób. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia tworzy nierozerwalną całość. 10. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 4 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 334215-2026
Interne Kennung: 90-SZP.261.027.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie braku podstaw wykluczenia. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy pzp. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 ustawy pzp. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2-5 SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach , o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, składa: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 5a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ust. 2 rozdziału IX SWZ; Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α: (Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji) w części IV (Kryteria kwalifikacji) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV jednolitego dokumentu. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 5b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ust. 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 6. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w rozdziale VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 7. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2 pkt 2) SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w terminie 24 miesięcy, od dnia 1 grudnia 2026 roku do dnia 30 listopada 2028 roku z zastrzeżeniem opcji jednorazowej prolongacji, zgodnie z postanowieniami klauzuli nr 9 opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.