578595-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Komunitní dům seniorů – „VÝSTAVBA VÍCEÚČELOVÉHO OBJEKTU“
Wettbewerbsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKomunitní dům seniorů – „VÝSTAVBA VÍCEÚČELOVÉHO OBJEKTU“
BeschreibungPředmětem soutěže bude zpracování architektonického návrhu nového Víceúčelového objektu města Jílové a jeho nejbližšího okolí, a to v území nedávno odstraněné stavby kulturního domu. Rozvíjející se město potřebuje vybudovat adekvátní zázemí občanské vybavenosti, které bude funkční a šetrné, umožní zajišťování a uspokojování potřeb nejméně v oblasti zdravotnictví, sociálních věcí a bydlení. Víceúčelový objekt se stane prostorem, v němž by mělo vzniknout cca 20 malometrážních bytů, 4 ordinace pro lékaře včetně zázemí, a nové sídlo by zde měla nalézt terénní pečovatelská služba. Hlavní náplň domu by měla být doplněna o začlenění komunitní místnosti pro setkávání nájemců bytových jednotek domu mezi sebou a s návštěvami. Struktura budoucích nájemců je zadavatelem uvažována převážně ve vztahu k seniorní části populace. Podle předmětu řešení se soutěž vyhlašuje jako architektonická. Podle okruhu účastníků se soutěž vyhlašuje jako otevřená. Podle počtu vyhlášených fází se soutěž vyhlašuje jako jednofázová. Podle záměru řešení se soutěž vyhlašuje jako projektová. Soutěž je anonymní. Zadavatel chce klást důraz na udržitelnost a přeje si, aby se novostavba jako celek stala vzorem ekologické odpovědnosti s minimalizací dopadů na životní prostředí, využitím obnovitelných zdrojů energie a začleněním se do stávající okolní vzrostlé zeleně. Požadavky na řešení předmětu soutěže jsou definovány v Soutěžních podmínkách a stanovují se jako doporučené. Zadavatel má v úmyslu zadat na základě výsledků soutěže zakázku na dopracování soutěžního návrhu a následné zpracování všech potřebných výkonových fází projektových prací a dozoru projektanta nad jejich prováděním a uvedením předmětné stavby do užívání, a to formou jednacího řízení bez uveřejnění.
Interne KennungN006/25/S00000016
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensOtevřená soutěž o návrh dle § 143 odst. 2 ZZVZ a § 145 ZZVZ a souvisejících.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
5. Los
LosLOT-0001