2. Verfahren
Verfahren
Titel: 17/PN/2026 zagospodarowania frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie przez Wykonawcę, odpadów w postaci frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych poprzez poddanie ich odzyskowi w procesie R-1 bądź unieszkodliwienia w procesie D-10 w drodze przekształcenia termicznego zgodnie z decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę w ilości 2.000 Mg.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust 2 pkt 2 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zmianami) umożliwia skrócenie terminu składania ofert, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie faktyczne: W związku ze zwiększeniem strumienia frakcji energetycznej o kodzie 19 12 12 o odpady powstałe w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych oraz ograniczeniem możliwości odbioru przez podmioty wyłonione w ramach postępowań przetargowych na usługi odbioru oraz zagospodarowania ww. frakcji koniecznym staje się pilne znalezienie dodatkowego podmiotu na ich zagospodarowanie. Konieczność zastosowania skróconego terminu składania ofert potwierdza brak możliwości magazynowych oraz ekstremalnie wysokie temperatury stwarzające zagrożenia pożarowe i powstanie szkody o znacznych rozmiarach, co dodatkowo potwierdza zasadność niniejszego wniosku. Biorąc pod uwagę powyższe uznać należy, że ustawowa przesłanka warunkująca skrócenie terminu ze względu na pilną konieczność udzielenia zamówienia jest spełniona.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie przez Wykonawcę, odpadów w postaci frakcji o kodzie 19 12 12 powstałej w wyniku sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych poprzez poddanie ich odzyskowi w procesie R-1 bądź unieszkodliwienia w procesie D-10 w drodze przekształcenia termicznego zgodnie z decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę w ilości 2.000 Mg.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak wznowień