See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente medicale în cadrul Programului național de investiții în infrastructura de sănătate, aferent țintei 377, componenta 12 – Sănătate finanțate din cadrul Planului național de redresare și reziliență (PNRR)
Beschreibung: Autoritatea Contractanta organizatoare SCJUB intenționează să achiziționeze echipamente medicale în cadrul Programului național de investiții în infrastructura de sănătate, aferent țintei 377, componenta 12 – Sănătate finanțate din cadrul Planului național de redresare și reziliență (PNRR) prin procedura de licitație deschisă defalcată pe 27 loturi prin atribuirea de contracte de achiziție publică de furnizare produse pentru fiecare lot în parte. Furnizorul trebuie să furnizeze produsele și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produselor livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentelor în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini (cu excepția loturilor care nu necesita instalare si instruire ). Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 18 zile.
Interne Kennung: 1200
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Monitor functii vitale cu statii centrale de monitorizare
Beschreibung: Furnizorul trebuie să furnizeze produsul și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produselor livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentului în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33195110 Atmungsmonitoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 80320000 Ausbildung im medizinischen Bereich
Los: LOT-0002
Titel: Defibrilatoare
Beschreibung: Furnizorul trebuie să furnizeze produsul și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produsului livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentului în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 – Ecografe
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 Mese operatie
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33192230 Operationstische
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - Targi transport
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33192160 Tragbahren
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 - Microscop analize FISH
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 38510000 Mikroskope
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 - Sistem de aquafereza
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12- Echipamente medicale ortopedie
Beschreibung: Furnizorul trebuie să furnizeze produsul și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produsului livrat, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentului în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 Aparat Roentgen mobil C-ARM
Beschreibung: Furnizorul trebuie să furnizeze produsul și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produsului livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentului în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Los: LOT-0014
Titel: LOT 14 Microscop operator chirurgie plastic
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 Sistem integrat de histerescopie
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0018
Titel: LOT 18 Echipamente Neurologie
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 Echipamente ORL
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: LOT 20 Echipamente medicale chirurgie
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: LOT 21 Masa de operatie pentru ortopedie
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0023
Titel: LOT 23 - Echipamente medicale de procesare si citologie
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: LOT 24 - Sistem achizitie imagini macroscopie
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: LOT 25 - Echipamente medicale pentru sectionarea blocurilor de parafina
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0027
Titel: LOT 27- Sistem automat de diagnostic molecular
Interne Kennung: 27