2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie Gminie Rogoźno kredytu długoterminowego w kwocie 9 994 471,46 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Gminie Rogoźno kredytu długoterminowego w kwocie 9 994 471,46 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek. Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług: Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w roku 2025 w wysokości 9 994 471,46 zł (słownie: dziewięć milionów dziewięćset dziewięćdziesiąt cztery tysiące czterysta siedemdziesiąt jeden zł i 46/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek. 2. Okres kredytowania: planowane uruchomienie kredytu od dnia zawarcia umowy, spłata ostatniej raty do 30.12.2040 r. 3. Spłata kapitału w następujących ratach począwszy od 2026 r. 1) 800 000,00 zł do dnia 30.12.2026 r. 2) 800 000,00 zł do dnia 30.12.2027 r. 3) 800 000,00 zł do dnia 30.12.2028 r. 4) 600 000,00 zł do dnia 30.12.2029 r. 5) 300 000,00 zł do dnia 30.12.2030 r. 6) 700 000,00 zł do dnia 30.12.2031 r. 7) 666 000,00 zł do dnia 30.12.2032 r. 8) 666 000,00 zł do dnia 30.12.2033 r. 9) 666 000,00 zł do dnia 30.12.2034 r. 10) 666 000,00 zł do dnia 30.12.2035 r. 11) 666 000,00 zł do dnia 30.12.2036 r. 12) 666 000,00 zł do dnia 30.12.2037 r. 13) 666 000,00 zł do dnia 30.12.2038 r. 14) 666 000,00 zł do dnia 30.12.2039 r. 15) 666 471,46 zł do dnia 30.12.2040 r. 4. Oprocentowanie zmienne będące sumą marży zaproponowanej przez wykonawcę w ofercie i wskaźnika WIBOR 1M. 5. Spłata odsetek miesięcznie od wykorzystanej i nie spłaconej części kredytu. Oprocentowanie w okresach odsetkowych (miesiącach) płatne będzie do ostatniego dnia danego miesiąca i obliczane będzie według zaproponowanej przez wybranego wykonawcę marży lub współczynnika, o których mowa powyżej w pkt. 2.4. oraz notowania wskaźnika WIBOR 1 M w ostatnim dniu roboczym poprzedniego miesiąca. Spłata odsetek nastąpi od roku 2026r. Odsetki należne od dnia zawarcia umowy do 31.12.2025r. płatne w terminie 31.01.2026r. 6. Dla potrzeb porównania i oceny ofert należy przyjąć notowanie wskaźnika WIBOR 1 M z dnia 01 września 2025 r. w wysokości 4,91 %. 7. Zamawiający nie dopuszcza zastosowania przez banki uczestniczące w przetargu prowizji przygotowawczej w wysokości 0,0% kwoty kredytu.
Interne Kennung: ZP.271.1.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli to wynika z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada uprawnienia do prowadzenia na terenie Polski działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1896 ze zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejście w życie ustawy o której mowa w art. 193 ustawy Prawo bankowe. c) sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. d) zdolności technicznej i zawodowej Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. Oferta musi zawierać: 1) Formularz oferty – zgodny w treści i wypełniony na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ, 2) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy), 3) Pozostałe dokumenty, o których mowa w dziale XII punkt 1 SWZ (jeżeli dotyczą). 2. Zamawiający przewiduje możliwości zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. (tzw. procedurę odwróconą); 2.1 W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.2 Wykonawca nie jest zobowiązany złożyć wraz ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Jedz). Zamawiający będzie żądał złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 2.3 Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ustawy Pzp, potwierdzających brak podstaw do wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonana kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej ocenia, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.4 Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt. powyżej do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 3. Oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu składane na żądanie Zamawiającego: 3.1 Jednolity europejski dokument zamówienia (JEDZ) tj. oświadczenie Wykonawcy aktualne na dzień złożenia, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1), 2), 3) i 4) ustawy Pzp oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonym przez Zamawiającego w SWZ. 3.2 Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 3.3 Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k Rozporządzenia rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; [oraz oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k Rozporządzenia rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego]. 3.4 Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp (jeżeli dotyczy). 3.5 Oświadczenie wykonawcy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, sporządzone na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ. 3.6 Zezwolenie na prowadzenie działalności bankowej na terenie Polski, a także realizację usług objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r Prawo Bankowe (Dz. U. z 2018 poz. 2187 z późn. zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe, lub inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejście w życie ustawy, o której mowa w art. 193 ustawy Prawo Bankowe.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001