2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa prawego wału przeciwpowodziowego rz. Wieprz na odcinku w nowym kilometrażu wału w km 0+000 ÷ 5+677, w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin”. Obwałowanie chroni dolinę Dęblin-Masów położoną pomiędzy Lotniskiem w Dęblinie, a mostem kolejowym na odcinku ujściowym do Wisły. Obszar ten zamieszkuje około 4 tys. mieszkańców. Zagrożone powodzią są budynki mieszkalne, gospodarcze, użyteczności publicznej i infrastruktury oraz drogowej a zwłaszcza obiektów wojskowych Bazy Lotnictwa Wojskowego w Dęblinie Powierzchnia chroniona wałami przeciwpowodziowymi wynosi ok. 10,8 km2. Udzielenie zamówienia jest celowe i uzasadnione koniecznością wykonania działań niezbędnych do przygotowania i realizacji inwestycji, co przyczyni się do ograniczenia ryzyka powodziowego oraz zmniejszenia potencjalnych strat społecznych, gospodarczych i środowiskowych. Realizacja zamówienia stanowi warunek osiągnięcia zakładanych efektów projektu oraz wykonania zadań PGW Wody Polskie w zakresie ochrony przeciwpowodziowej. Zadanie przewidziane jest do finansowania ze środków budżetu państwa pozostających w dyspozycji Ministra Infrastruktury oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS). Umowa o dofinansowanie nr FENX.02.04-IW.01-0106/25 Projekt: ,,Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin”; w ramach działania: FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom; priorytet: FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu: Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Interne Kennung: L.ROZ.270.2.96.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45112600 Einschnitt und Auftrag, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45246400 Hochwasserschutzarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45243600 Bau von Kaimauern, 45100000 Baureifmachung, 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa prawego wału przeciwpowodziowego rz. Wieprz na odcinku w nowym kilometrażu wału w km 0+000 ÷ 5+677, w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin”. Obwałowanie chroni dolinę Dęblin-Masów położoną pomiędzy Lotniskiem w Dęblinie, a mostem kolejowym na odcinku ujściowym do Wisły. Obszar ten zamieszkuje około 4 tys. mieszkańców. Zagrożone powodzią są budynki mieszkalne, gospodarcze, użyteczności publicznej i infrastruktury oraz drogowej a zwłaszcza obiektów wojskowych Bazy Lotnictwa Wojskowego w Dęblinie Powierzchnia chroniona wałami przeciwpowodziowymi wynosi ok. 10,8 km2.
Interne Kennung: Część 1.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45112600 Einschnitt und Auftrag, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45246400 Hochwasserschutzarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45243600 Bau von Kaimauern, 45100000 Baureifmachung, 77211400 Fällen von Bäumen