578717-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen – Udbud på indkøb af service til institutionskøretøjer til Jysk Fællesindkøb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud på indkøb af service til institutionskøretøjer til Jysk Fællesindkøb
BeschreibungUdbud på indkøb af service til institutionskøretøjer til Jysk Fællesindkøb. I nærværende udbud deltager følgende kommuner fra indkøbsfællesskabet. Favrskov Kommune, Norddjurs Kommune, Skanderborg Kommune, Skive Kommune, Syddjurs Kommune.
Interne Kennung782760
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34430000 Fahrräder, 34432100 Reifen für Fahrräder, 37535200 Spielplatzausrüstungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 Favrskov Kommune
BeschreibungIndkøb og levering af serviceaftale indeholdende reservedele til reparation og vedligeholdelse af institutionskøretøjer til ordregivers institutioner/enheder. •Forventet årlig omsætning på kontrakten er 95.000 DKK. eksklusive moms. •Ca. 35 institutioner/enheder
Interne Kennung782761
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 Norddjurs Kommune
BeschreibungIndkøb og levering af serviceaftale inkl. reservedele til reparation og vedligeholdelse af institutionskøretøjer til ordregivers institutioner/enheder. •Forventet årlig omsætning på kontrakten er 73.000 DKK. eksklusive moms. •Ca. 25 institutioner/enheder
Interne Kennung782762
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 Skanderborg Kommune
BeschreibungIndkøb og levering af serviceaftale inkl. reservedele til reparation og vedligeholdelse af institutionskøretøjer til ordregivers institutioner/enheder. •Forventet årlig omsætning på kontrakten er 152.000 DKK. eksklusive moms. •Ca. 66 institutioner/enheder
Interne Kennung782763
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4 Skive Kommune
BeschreibungIndkøb og levering af serviceaftale inkl. reservedele til reparation og vedligeholdelse af institutionskøretøjer til ordregivers institutioner/enheder. •Forventet årlig omsætning på kontrakten er 60.000 DKK. eksklusive moms. •Ca. 30 institutioner/enheder
Interne Kennung782764
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5 Syddjurs Kommune
BeschreibungIndkøb og levering af serviceaftale inkl. reservedele til reparation og vedligeholdelse af institutionskøretøjer til ordregivers institutioner/enheder. •Forventet årlig omsætning på kontrakten er 55.000 DKK. eksklusive moms. •Ca. 33 institutioner/enheder
Interne Kennung782765