578727-2026 - Ergebnis
Polen – Tischcomputer – Dostawa sprzętu IT oraz sprzętu biurowego do IHAR-PIB
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu IT oraz sprzętu biurowego do IHAR-PIB
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu IT oraz biurowego do IHAR-PIB w Radzikowie wraz z instalacją i przeszkoleniem personelu Zamawiającego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniki nr 1.1. - 1.4 do SWZ, odpowiednio do części). 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) dalej „ustawa” lub „uPzp”, o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej „próg unijny” w rozumieniu art. 3 ustawy. 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. 5. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy. 6. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, które pozycje oferty zawierają rozwiązania równoważne wraz z ich opisem lub normami oraz wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 uPzp. 13. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 uPzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 uPzp. 16. Zamawiający na podstawie art. 257 ust. 1 uPzp, przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 17. Źródło finansowania: Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, na podstawie umowy nr IHAR.KPOD.01.19-IP.04-0032/23 o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego (KPO) w zakresie części inwestycji A2.4.1 na realizację przedsięwzięcia pn. „Centralne Laboratorium Fenotypowania i Genotypowania Roślin Rolniczych” zawartej w dniu 23.11.2023 r.
Vorherige Bekanntmachung418324-2026
Interne Kennung8/ZP/RA/KPO/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, stosuje skrócony względem art. 138 ust. 1, termin składania ofert, tj. 15 dni, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Podyktowane jest to koniecznością terminowego rozliczenia dofinansowania otrzymanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO), w celu sfinansowania przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem oraz długością procedury w postępowaniu o udzielenie zamówienia powyżej progów unijnych, określonych na podstawie art. 3 ustawy Pzp. Zamawiający zawarł w dniu 23.11.2023 r. umowę nr KPOD.01.19IP.040032/23 o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego (KPO) w zakresie części inwestycji A2.4.1 na realizację przedsięwzięcia pn. „Centralne Laboratorium Fenotypowania i Genotypowania Roślin Rolniczych”, z którego współfinansowane jest niniejsze zamówienie. Termin realizacji ww. umowy i kwalifikowalności kosztów upływa w dniu 30.06.2026 r. Przy zastosowaniu podstawowych terminów składania ofert przewidzianych w ustawie istnieje duże ryzyko niezrealizowania dostawy będącej przedmiotem niniejszego postępowania w założonym czasie, pozwalającym na prawidłowe rozliczenie środków. Niedotrzymanie wskazanego terminu rozliczenia stwarza realne ryzyko utraty dofinansowania, co prowadziłoby do negatywnych skutków finansowych dla Zamawiającego. Zamawiający nie miał możliwości wcześniejszego wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia. Zamawiający jest obecnie w trakcie realizacji siedmiu projektów realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy (umowy nr: KPOD.01.19IP.040032/23, KPOD.01.19IP.040044/23, KPOD.01.19IP.040041 /23, KPOD.01.19IP.040042/23, KPOD.01.19IP.040043/23, KPOD.01.19IP.040045/23, KPOD.01.19IP.0 1382902026 kadrowymi, nastąpiła kumulacja postępowań i w konsekwencji powstały opóźnienia w przygotowywaniu i udzielaniu zamówień. Należy także podkreślić, że skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez wykonawców ofert, w ocenie Zamawiającego, nie będzie czasochłonne. Każdy z zainteresowanych podmiotów, jako profesjonalny uczestnik w obrocie prawnogospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zamówienia w warunkach skróconego terminu na jej złożenie. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest zatem proporcjonalne, nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców oraz zapewnia realną możliwość przygotowania i złożenia ofert. Mając powyższe na względzie, wskazane powyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Ja zauważyła Krajowa Izba Odwoławcza w uzasadnieniu wyroku z dnia 14.07.2023 r. KIO 1844/23, intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu procedury przyśpieszonej, było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert w tym również przypadków, które zamawiający mógł przewidzieć lub które wynikają z przyczyn, za które odpowiada zamawiający. Potwierdzenie powyższego znajduje się również w Dyrektywie 2014/24/UE (Dz.Urz.UE.L Nr 94, str. 65), która w motywie 46 wskazuje, że: "Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach, gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać."
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30211000 Zentralrechner, 48820000 Server, 30190000 Diverse Maschinen, Einrichtungen und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa komputerów wraz z akcesoriami i urządzeniami peryferyjnymi do IHAR-PIB
BeschreibungDostawa komputerów wraz z akcesoriami i urządzeniami peryferyjnymi do IHAR-PIB
Interne KennungCzęść 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30231300 Bildschirme, 30232110 Laserdrucker, 31682530 Notstromversorgungsaggregate, 30237460 Computertastaturen, 30237410 Computermäuse, 30237240 Webkamera, 32342412 Lautsprecherboxen, 30233150 Laufwerke für optische Speicherplatten, 30237230 Cache-Speicher, 32342100 Kopfhörer
LosLOT-0002
TitelDostawa dwóch stacji obliczeniowych (komputery obliczeniowe) do analiz bioinformatycznych do IHAR-PIB
BeschreibungDostawa dwóch stacji obliczeniowych (komputery obliczeniowe) do analiz bioinformatycznych do IHAR-PIB
Interne KennungCzęść 2
Haupteinstufung (cpv): 30211000 Zentralrechner
LosLOT-0003
TitelDostawa sprzętu biurowego do IHAR-PIB
BeschreibungDostawa sprzętu biurowego do IHAR-PIB
Interne KennungCzęść 3
Haupteinstufung (cpv): 30191400 Reißwölfe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32324600 Digital-TV-Boxen, 32552110 Schnurlose Telefone
LosLOT-0004
TitelDostawa serwerów danych, stacji roboczych wraz z akcesoriami i oprogramowaniem oraz elementów infrastruktury sieciowej do IHAR-PIB
BeschreibungDostawa serwerów danych, stacji roboczych wraz z akcesoriami i oprogramowaniem oraz elementów infrastruktury sieciowej do IHAR-PIB
Interne KennungCzęść 4
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30234200 Optische Speicherplatten, 30214000 Arbeitsplätze, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 32420000 Netzausrüstung