578747-2026 - Wettbewerb
Polen – Abwasserbehandlungsanlage – Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Olsztynie k. Częstochowy przy ul. Storczykowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Olsztynie k. Częstochowy przy ul. Storczykowej
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Olsztynie k. Częstochowy przy ul. Storczykowej. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Rozdziale III SWZ, dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz projektowanych postanowieniach umownych ( załącznik 12A i 12B do SWZ). 3.Prace muszą być prowadzone przy zapewnieniu ciągłej pracy oczyszczalni. Zamawiający zaleca w pierwszym etapie realizacji wykonać roboty budowlane związane z rozbudową oczyszczalni ścieków (nowy obiekt) umożliwiając prowadzenie procesu biologicznego oczyszczania oraz uzyskać częściowe pozwolenie na użytkowanie, a następnie przystąpić do wykonania pozostałych robót budowlanych, tak aby zapewnić ciągłość odbioru i oczyszczania ścieków. Przebudowa i rozbudowa nie może zakłócać pracy oczyszczalni ścieków. Ewentualne wyłączenia i zmiany cyklów pracy urządzeń należy uzgodnić z Miastem i Gminą Olsztyn oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., a także uzyskać zgodę Inspektora Nadzoru w formie pisemnej. 4.Uwaga: Zamówienie współrealizowane i współfinansowane przez Miasto i Gminę Olsztyn oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie, Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest przedstawić w formularzu ofertowym wyodrębnione koszty realizacji: przebudowy oczyszczalni ścieków (część A); rozbudowy oczyszczalni ścieków (część B) Uwaga: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 5.Zakres prac przebudowy oczyszczalni ścieków finansowany jest przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Podstawą wyceny jest dokumentacja projektowo-wykonawcza – część A. 6.Zakres prac rozbudowy oczyszczalni ścieków finansowany jest przez Miasto i Gminę Olsztyn. Podstawą wyceny jest dokumentacja projektowo-wykonawcza – część B. 7. WIZJA LOKALNA: Zamawiający wymaga zgodnie z art. 131 ust. 2 pkt 1 p.z.p, aby przed złożeniem oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną terenu i obiektu, na którym prowadzone będą roboty objęte przedmiotem zamówienia celem zdobycia wszelkich danych i informacji niezbędnych do należytego wykonania zamówienia i prawidłowego obliczenia ceny oferty. Obecność Wykonawcy na wizji lokalnej jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia tego faktu stosownym dokumentem – wzór załącznik nr 13 do SWZ .Brak złożenia wraz z ofertą oświadczenia o odbyciu wizji lokalnej stanowi przesłankę odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 p.z.p. Zamawiający informuje, iż będzie weryfikował złożone do oferty oświadczenie z listą osób-przedstawicieli wykonawców obecnych na wizjach w wyznaczonych przez Zamawiającego terminach. 8.Miasto i Gmina Olsztyn informuje, że Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Olsztynie k.Częstochowy przy ul. Storczykowej w zakresie realizacji robót budowlanych rozbudowy oczyszczalni ścieków dofinansowana jest z środków Unii Europejskiej oraz pożyczki BGK w ramach Zielonej Transformacji Miast. Miasto i Gmina Olsztyn, w niniejszym postępowaniu działa jako upoważniony Zamawiający na podstawie porozumienia z dnia 09.02.2026 r., do przygotowania i przeprowadzenia wspólnego postępowania w imieniu i na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Umowy z Wykonawcą zostaną zawarte: odrębna umowa pomiędzy Wykonawcą a Miasto i Gmina Olsztyn oraz odrębna umowa pomiędzy Wykonawca a Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Każdy z Zamawiających dokonywać będzie płatności związanych z realizacją zamówienia na podstawie odrębnych faktur wystawianych oddzielnie dla każdej z zawartych umów.
Interne KennungIZP.271.8.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensKomunikacja: 1.Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem www.ezamowienia.gov.pl 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się elektronicznie za pomocą formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce Formularze (Formularze do komunikacji). Za pośrednictwem formularzy do komunikacji odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielenie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk Dodaj załącznik). Zamawiający dopuszcza również dołączenie możliwości składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na adres e-mail: przetargi@olsztyn-jurajski.pl (z wyłączeniem składania ofert).3.Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu Wykonawca na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz w zakładce Centrum Pomocy. 4.Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki.5.Możliwość korzystania w postępowaniu z Formularzy do komunikacji w pełnym zakresie wymaga posiadania konta Wykonawcy na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z Formularzy do komunikacji służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.6.Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce Komunikacja 7.Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.8.W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefon 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej www.ezamowienia.gov.pl w zakładce Zgłoś problem. Składanie ofert: 1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem www.ezamowienia.gov.pl 2.Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki Oferty-wnioski, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku Złóż ofertę system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop (przeciągnij i upuść) służące do dodawania plików. 3. Wykonawca dodaje wybrane z dysku Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą. 4. Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa. Zarówno załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa jak i uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa należy dodać w polu Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę. 5.Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodnie z p.z.p lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232421 Abwasserbehandlungsanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38800000 Steuerungs- und Fernsteuerungsgeräte für Industrieprozesse, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45000000 Bauarbeiten, 45232422 Schlammbehandlungsanlagen, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231510 Arbeiten für Druckluftleitungen für die Postverteilung, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 48921000 Automatisierungssystem, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 72212960 Entwicklung von Treiber- und Systemsoftware, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Olsztynie k. Częstochowy przy ul. Storczykowej. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Rozdziale III SWZ, dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz projektowanych postanowieniach umownych ( załącznik 12A i 12B do SWZ) 3.Prace muszą być prowadzone przy zapewnieniu ciągłej pracy oczyszczalni. Zamawiający zaleca w pierwszym etapie realizacji wykonać roboty budowlane związane z rozbudową oczyszczalni ścieków (nowy obiekt) umożliwiając prowadzenie procesu biologicznego oczyszczania oraz uzyskać częściowe pozwolenie na użytkowanie, a następnie przystąpić do wykonania pozostałych robót budowlanych, tak aby zapewnić ciągłość odbioru i oczyszczania ścieków. Przebudowa i rozbudowa nie może zakłócać pracy oczyszczalni ścieków. Ewentualne wyłączenia i zmiany cyklów pracy urządzeń należy uzgodnić z Miastem i Gminą Olsztyn oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., a także uzyskać zgodę Inspektora Nadzoru w formie pisemnej. 4.Uwaga: Zamówienie współrealizowane i współfinansowane przez Miasto i Gminę Olsztyn oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie, Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest przedstawić w formularzu ofertowym wyodrębnione koszty realizacji: przebudowy oczyszczalni ścieków (część A); rozbudowy oczyszczalni ścieków (część B) Uwaga: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 5.Zakres prac przebudowy oczyszczalni ścieków finansowany jest przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Podstawą wyceny jest dokumentacja projektowo-wykonawcza – część A. 6.Zakres prac rozbudowy oczyszczalni ścieków finansowany jest przez Miasto i Gminę Olsztyn. Podstawą wyceny jest dokumentacja projektowo-wykonawcza – część B. 7. WIZJA LOKALNA: Zamawiający wymaga zgodnie z art. 131 ust. 2 pkt 1 p.z.p, aby przed złożeniem oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną terenu i obiektu, na którym prowadzone będą roboty objęte przedmiotem zamówienia celem zdobycia wszelkich danych i informacji niezbędnych do należytego wykonania zamówienia i prawidłowego obliczenia ceny oferty. Obecność Wykonawcy na wizji lokalnej jest obowiązkowa. 8.Miasto i Gmina Olsztyn informuje, że Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Olsztynie k. Częstochowy przy ul. Storczykowej w zakresie realizacji robót budowlanych rozbudowy oczyszczalni ścieków dofinansowana jest z środków Unii Europejskiej oraz pożyczki BGK w ramach Zielonej Transformacji Miast. Umowy z Wykonawcą zostaną zawarte: odrębna umowa pomiędzy Wykonawcą a Miasto i Gmina Olsztyn oraz odrębna umowa pomiędzy Wykonawca a Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Każdy z Zamawiających dokonywać będzie płatności związanych z realizacją zamówienia na podstawie odrębnych faktur wystawianych oddzielnie dla każdej z zawartych umów.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45232422 Schlammbehandlungsanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 48921000 Automatisierungssystem, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 45000000 Bauarbeiten, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231510 Arbeiten für Druckluftleitungen für die Postverteilung, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 72212960 Entwicklung von Treiber- und Systemsoftware, 38800000 Steuerungs- und Fernsteuerungsgeräte für Industrieprozesse, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten