578782-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Verbrauchsartikel – Dostawa klipsów chirurgicznych i staplerów chirurgicznych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa klipsów chirurgicznych i staplerów chirurgicznych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa klipsów chirurgicznych i staplerów chirurgicznych – (patrz – formularz asortymentowo–cenowy, tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - załącznik nr 2) w okresie 24 miesięcy od udzielenia zamówienia. 4. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 7 do SWZ, 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, Załącznik nr 4 do SWZ. 4) Oświadczenia Wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. - Załącznik nr 5 do SWZ - Załącznik nr 6 do SWZ (jeżeli dotyczy). 5) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy p.z.p., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, 6) Wykaz dostaw porównywalnych z dostawami stanowiącymi przedmiot zamówienia, wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – zgodnie z warunkiem postawionym w rozdziale VIII. pkt 2.4) - Załącznik nr 8 do SWZ, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty wstępne oświadczenie w formie jednolitego dokumentu (część IV sekcja α) – Załącznik nr 3 do SWZ, a ten którego oferta zostanie najwyżej oceniona, na wezwanie Zamawiającego także dokumenty potwierdzające te okoliczności: − Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 3 dostawy polegające na dostawach porównywalnych z dostawami stanowiącymi przedmiot zamówienia o wartości minimum dla poszczególnych zadań: Zadanie nr 1 35 867,00 zł Zadanie nr 2 35 672,00 zł Zadanie nr 3 22 042,00 zł Zadanie nr 4 95 937,00 zł Zadanie nr 5 51 516,00 zł Zadanie nr 6 128 304,00 zł Zadanie nr 7 454 767,00 zł Zadanie nr 8 158 670,00 zł Zadanie nr 9 13 122,00 zł brutto każda dostawa. Wykonawca składający ofertę na kilka zadań musi wykazać się wykonanymi a w przypadku świadczeń ciągłych również wykonywanymi, minimum 3 dostawami o wymaganej wartości łącznej równej sumie tych zadań, których dotyczy oferta.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141122 Chirurgische Nahtklammern, 33141410 Drahtschneider und Operationsmesser
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa klipsów chirurgicznych i staplerów chirurgicznych – (patrz – formularz asortymentowo–cenowy, tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - załącznik nr 2) w okresie 24 miesięcy od udzielenia zamówienia.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Z uwagi na charakter i specyfikę zamówienia, w tym zmieniające się faktyczne zapotrzebowanie Zamawiającego na poszczególny asortyment w czasie realizacji zamówienia, w przypadku wystąpienia potrzeby wynikającej z bieżącego zapotrzebowania w tym zakresie Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. zamiany w zamówieniu niektórych artykułów wymienionych w Załączniku nr 2 do SWZ na inne o tych samych bądź lepszych parametrach lub zmiany ilości zamawianych poszczególnych artykułów w stosunku do ilości wskazanej w Załączniku nr 2 do SWZ (Prawo Opcji) przy zachowaniu wartości przedmiotu umowy na niezmienionym poziomie. 2. Maksymalna wartość Prawa Opcji wynosi 70% wartości przedmiotu umowy. 3. Zamawiający zastrzega sobie Prawo Opcji w zakresie szczegółowo opisanym w Załączniku nr 11. 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji poprzez zmniejszenie ilości zamawianych artykułów, wynagrodzenie Wykonawcy za te artykuły ulegnie zmniejszeniu proporcjonalnie do niewykorzystanej części przedmiotu umowy, bez dokonywania zmian w cenach jednostkowych w poszczególnych pozycjach określonych w załączniku do umowy zawartej z Wykonawcą. 5. Z tytułu skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4
LosLOT-0005
TitelZadanie nr 5
LosLOT-0006
TitelZadanie nr 6
LosLOT-0007
TitelZadanie nr 7
LosLOT-0008
TitelZadanie nr 8
LosLOT-0009
TitelZadanie nr 9