2. Verfahren
Verfahren
Titel: Creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public a Municipiului Miercurea-Ciuc
Beschreibung: Obiectivul general al proiectului este în corespondență cu obiectul Programului de finanțare și vizează în mod specific modernizarea sistemului de iluminat public prin înlocuirea corpurilor de iluminat public existente având un consum ridicat de energie electrică cu corpuri de iluminat cu surse LED, prin completarea sistemului de iluminat public existent cu corpuri de iluminat cu surse LED în situațiile în care stâlpii de pe tronsonul respectiv nu sunt echipați cu corpuri de iluminat, și prin achiziționarea și instalarea sistemului de telegestiune. Vor fi schimbate/montate pe stâlpi existenți corpurile de iluminat public învechite, având consum mare de energie cu corpuri noi care au consum redus de energie și cu posibilitate de integrare în sistemul de telegestiune existent. Amplasarea corpurilor de iluminat public se vor realiza pe raza teritoriului UAT a municipiului Miercurea-Ciuc, preconizat pe următoarele străzi: str. Apor Peter, str. Ariei, str. Avantului, str. Baile Jigodin, str. Bailor, str. Berzei, str. Bolyai Janos, str. Bradului, str. Brasovului, str. Campul Mare, str. Campul Mic, str. Carierei, str. Ciba, str. Ciocarliei, str. Corbului, str. Dr. Denes Laszlo, str. Eroilor, str. Fabricii, str. Ferencesek, str. Fodorkert, str. Fratiei, str. Gabor Aron, str. Gal Sandor, str. Ghioceilor, str. Gradinarilor, str. Graului, str. Gyujto, str. Harghita, str. Harghita Bai, str. Harom, str. Iancu de Hunedoara, str. Inimii, str. Izvorului, str. Jigodin, str. Joita, str. Jokai Mor, str. Kajoni Janos, str. Korosi Csoma Sandor, str. Kos Karoly, str. Kossuth Lajos, str. Kut, str. Kutpatak, str. Lacului, str. Lavandei, str. Lazarok, str. Leliceni, str. Libertatii, str. Lunca Mare, str. Lunei, str. Majlath Gusztav, str. Manejului, str. Marton Aron, str. Mica, str. Mihai Eminescu, str. Mihail Sadoveanu, str. Miko, str. Minei, str. Miron Cristea, str. Muller Laszlo, str. Narciselor, str. Obor, str. Paraului, str. Parcul Central, str. Patinoarului, str. Pescarilor, str. Petofi Sandor, str. Piata Cetatii, str. Piata Libertatii, str. Pictor Nagy Imre, str. Pietii, str. Plopilor, str. Podisului, str. Poienii, str. Pomul Verde, str. Porumbeilor, str. Prieteniei, str. Primaverii, str. Progresului, str. Promenad, str. Revolutiei din Decembrie, str. Sac, str. Salcam, str. Salciei, str. Sancraieni, str. Sarkadi Elek, str. Soarelui, str. Stadion, str. Sumuleu, str. Sumuleu Mic, str. Suta, str. Szek, str. Szek II, str. Szeked, str. Szekely Mozes, str. Tanorok, str. Teilor, str. Timisoarei, str. Tineretului, str. Toplita, str. Tudor Vladimirescu, str. Uzina electrica, str. Vanatorilor, str. Venczel Jozsef, str. Vointa, str. Vulturului și str. Zorilor.
Interne Kennung: 4245747_2026_PAAPD1609491
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928500 Straßenbeleuchtungseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1