2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 2.918.753,65 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 2.918.753,65 zł (kwota pozostawiona do dyspozycji kredytobiorcy), z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek. Zamawiający ma prawo nie wykorzystać pełnej kwoty kredytu bez ponoszenia żadnych związanych z tym kosztów. 2. Zamawiający określa następujące terminy spłaty kredytu: 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2030r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2031r.; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2032r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2033r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2034r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2035r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2036r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2037r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2038r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2039r; 68.753,65 zł – do dnia 30 listopada 2040r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2041r; 100.000 zł – do dnia 30 listopada 2042r; 100.000 zł – do dnia 30 listopada 2043r; 100.000 zł – do dnia 30 listopada 2044r; 1.000.000 zł – do dnia 30 listopada 2045r. 1.000.000 zł – do dnia 30 listopada 2046r. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień umowy kredytowej obejmujących kwoty i terminy spłaty rat kapitałowych. 4. Oprocentowanie kredytu.1). Kwota wykorzystanego kredytu oprocentowana będzie w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa będzie wysokości stawki bazowej, powiększonej o marżę banku. 2). Stawkę bazową stanowić będzie stopa procentowa rynku międzybankowego WIBOR 3M, wg ostatniego notowania w miesiącu poprzedzającym rozpoczęcie kwartalnego okresu obrachunkowego, za jaki odsetki od kredytu będą naliczane i spłacane ( w okresie jednego kwartału odpowiadającemu okresowi przyjętej stawki bazowej oprocentowanie będzie stałe).3). Marża banku będzie stała w umownym okresie kredytowania. 4) Odsetki od wykorzystanego kredytu obliczane będą na bieżąco w kwartalnych okresach obrachunkowych i płatne do 15 - go dnia miesiąca następującego po okresie obrachunkowym. 5. Kredyt (środki pieniężne) uruchamiany będzie w transzach dostosowanych do potrzeb płatniczych Zamawiającego, nie później niż do końca 2026 roku.Transze kredytu uruchamiane będą (bez żadnych warunków ze strony Banku kredytującego) najpóźniej następnego dnia od złożenia przez Powiat Pleszewski wniosku o uruchomienie środków. Kredyt uruchamiany będzie poprzez przekazanie środków na konto budżetu Powiatu Pleszewskiego, założone w banku wykonującym bankową obsługę budżetu.6. Zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie weksel własny in blanco z klauzulą bez protestu i deklaracją wekslową.
Interne Kennung: NR.272.12.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy z dn. 11 września 2019 Prawo zamówień publicznych (tj.Dz.U z 2026r,poz. 793 ) - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 2.918.753,65 zł (kwota pozostawiona do dyspozycji kredytobiorcy), z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek.Zamawiający ma prawo nie wykorzystać pełnej kwoty kredytu bez ponoszenia żadnych związanych z tym kosztów. 2. Zamawiający określa następujące terminy spłaty kredytu: 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2030r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2031r.; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2032r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2033r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2034r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2035r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2036r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2037r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2038r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2039r; 68.753,65 zł – do dnia 30 listopada 2040r; 50.000 zł – do dnia 30 listopada 2041r; 100.000 zł – do dnia 30 listopada 2042r; 100.000 zł – do dnia 30 listopada 2043r; 100.000 zł – do dnia 30 listopada 2044r; 1.000.000 zł – do dnia 30 listopada 2045r.1.000.000 zł – do dnia 30 listopada 2046r. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień umowy kredytowej obejmujących kwoty i terminy spłaty rat kapitałowych. 4. Oprocentowanie kredytu.1). Kwota wykorzystanego kredytu oprocentowana będzie w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa będzie wysokości stawki bazowej, powiększonej o marżę banku.2). Stawkę bazową stanowić będzie stopa procentowa rynku międzybankowego WIBOR 3M, wg ostatniego notowania w miesiącu poprzedzającym rozpoczęcie kwartalnego okresu obrachunkowego, za jaki odsetki od kredytu będą naliczane i spłacane ( w okresie jednego kwartału odpowiadającemu okresowi przyjętej stawki bazowej oprocentowanie będzie stałe).3). Marża banku będzie stała w umownym okresie kredytowania. 4) Odsetki od wykorzystanego kredytu obliczane będą na bieżąco w kwartalnych okresach obrachunkowych i płatne do 15 - go dnia miesiąca następującego po okresie obrachunkowym.5. Kredyt (środki pieniężne) uruchamiany będzie w transzach dostosowanych do potrzeb płatniczych Zamawiającego, nie później niż do końca 2026 roku.Transze kredytu uruchamiane będą (bez żadnych warunków ze strony Banku kredytującego) najpóźniej następnego dnia od złożenia przez Powiat Pleszewski wniosku o uruchomienie środków. Kredyt uruchamiany będzie poprzez przekazanie środków na konto budżetu Powiatu Pleszewskiego, założone w banku wykonującym bankową obsługę budżetu.6. Zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie weksel własny in blanco z klauzulą bez protestu i deklaracją wekslową.