57894-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – KOMPLEKSOWE UBEZPIECZENIE MIENIA I ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ SPÓŁKI PARK ŚLĄSKI im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. NA LATA 2026-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKOMPLEKSOWE UBEZPIECZENIE MIENIA I ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ SPÓŁKI PARK ŚLĄSKI im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. NA LATA 2026-2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Parku Śląskiego im. gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie: a) Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, b) Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, c) Ubezpieczenie maszyn od szkód elektrycznych, d) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi OPZ – Załącznik nr 3 (3A, 3B oraz 3C do SWZ).W związku z tym, że Załączniki nr 3 do SWZ zawierają informacje, dla których Zamawiający wymaga zaufania ich poufności w celu zapewnienia bezpieczeństwa Zamawiającego, nie będzie udostępniać ich na stronie internetowej. 1) Zamawiający na podstawie art. 18 ust. 4 w związku z art. 96 ust. 1 oraz art. 280 ust. 3 ustawy Pzp udostępni opis przedmiotu zamówienia tym Wykonawcom, którzy bezpośrednio zwrócą się ze stosownym wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych dotyczących mienia i działalności Park Śląski S.A. – zamieszczonych w załączniku Załączniki nr 3 (3A, 3B oraz 3C do SWZ – Wzór wniosku o udostępnienie informacji poufnych – Załącznik nr 4 do SWZ. 2) Informacje poufne, o którym mowa w ust. 2 udostępniane będą wyłącznie podmiotom prowadzącym działalność ubezpieczeniową w świetle przepisów Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2023 r. poz. 656 z późn. zm.) – zwana dalej „ustawą o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. 3) Wykonawca zobowiązany jest przesłać wniosek wraz z ewentualnym pełnomocnictwem poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://parkslaski.logintrade.net/zapytania_email,219694,7556805a04aa603b701bdd42059cb3c9.html „Wyślij wiadomość do zamawiającego” lub na adres e-mail: zamowienia.publiczne@parkslaski.pl 3. Dodatkowe warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 2 do SWZ).
Interne Kennung64/PN/U/2025/AS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz w składkach określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym – (Załącznik nr 1 do SWZ). 2.2. ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – Załącznik 1 do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki określone w formularzu ofertowym. Składki/stawki muszą być tożsame z zamówieniem podstawowym za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej. 3.2. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją przy uwzględnieniu poniższym warunków: 3.2.1. Zamawiający ma prawo skorzystać z opcji zamówienia w przypadku, gdy współczynnik szkodowości liczony w wartości procentowej rozumiany jako stosunek wartości odszkodowań i utworzonych rezerw w badanym okresie ubezpieczenia do składki zarobionej wyniesie mniej niż 50%. 3.2.2. Współczynnik szkodowości liczony będzie za okres od dnia 01.03.2026 r. do dnia 30.09.2027 r. na dzień 30.09.2027 r. Wykonawca zobowiązany jest wyliczyć współczynnik szkodowości i przekazać informację brokerowi obsługującemu umowę wraz z pełnymi danymi szkodowymi nie później niż do dnia 10.10.2027 r. obejmujący powyższy okres. 3.2.3. Współczynnik szkodowości liczony będzie wg wzoru podanego w SWZ. 3.3. W przypadku wskaźnika powyżej 50% realizacja Opcji uzależniona jest od wyrażenia zgody przez Wykonawcę. 3.4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.6. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.