2. Verfahren
Verfahren
Titel: Transformatorbrunnar Arlanda 2027
Beschreibung: I projekten ”ARN seriekablage och taxiljus” och ”Banrep” behöver Swedavia upphandla transformatorbrunnar till 2027 års produktion. Uppdraget omfattar leverans av Transformatorbrunnar, beteckningar och inredning. "För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt."
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133847:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten