2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Nowe Miasto nad Pilicą w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych, pochodzących z terenu Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, 2) wyposażenie nieruchomości w pojemniki (kontenery) do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych, 3) wyposażenie nieruchomości w: a. worki do gromadzenia poszczególnych frakcji odpadów zebranych w sposób selektywny – dotyczy terenu wsi i miasta (bez osiedli mieszkaniowych), b. pojemniki do gromadzenia poszczególnych frakcji odpadów zebranych w sposób selektywny – dotyczy osiedli mieszkaniowych; 4) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów zgromadzonych w PSZOK prowadzonym przez Gminę oraz dostarczenie urządzeń do gromadzenia odpadów w rodzajach i maksymalnych liczbach określonych w OPZ. 2. Jako odpady komunalne rozumie się (zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach) odpady powstające w gospodarstwach domowych oraz odpady pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter i skład są podobne do odpadów z gospodarstw domowych, w szczególności niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i odpady selektywnie zebrane: 1) z gospodarstw domowych, w tym papier i tektura, szkło, metale, tworzywa sztuczne, bioodpady, drewno, odzież, tekstylia, opakowania, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory oraz odpady wielkogabarytowe, w tym materace i meble, oraz 2) ze źródeł innych niż gospodarstwa domowe, jeżeli odpady te są podobne pod względem charakteru i składu do odpadów z gospodarstw domowych – przy czym odpady komunalne nie obejmują odpadów z produkcji, rolnictwa, leśnictwa, rybołówstwa, zbiorników bezodpływowych, sieci kanalizacyjnej oraz z oczyszczalni ścieków, w tym osadów ściekowych, pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych; niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne pozostają niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi, nawet jeżeli zostały poddane przetwarzaniu odpadów, ale przetwarzanie to nie zmieniło w sposób znaczący ich właściwości. 3. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 2 do SWZ oraz Załącznik nr 5 do SWZ – Wzór umowy. 4. Odbiór i zagospodarowanie odpadów należy prowadzić w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy bioodpadów, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych, pochodzących z terenu Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, 2) wyposażenie nieruchomości w pojemniki (kontenery) do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych, 3) wyposażenie nieruchomości w: a. worki do gromadzenia poszczególnych frakcji odpadów zebranych w sposób selektywny – dotyczy terenu wsi i miasta (bez osiedli mieszkaniowych), b. pojemniki do gromadzenia poszczególnych frakcji odpadów zebranych w sposób selektywny – dotyczy osiedli mieszkaniowych; 4) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów zgromadzonych w PSZOK prowadzonym przez Gminę oraz dostarczenie urządzeń do gromadzenia odpadów w rodzajach i maksymalnych liczbach określonych w OPZ. 2. Jako odpady komunalne rozumie się (zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach) odpady powstające w gospodarstwach domowych oraz odpady pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter i skład są podobne do odpadów z gospodarstw domowych, w szczególności niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i odpady selektywnie zebrane: 1) z gospodarstw domowych, w tym papier i tektura, szkło, metale, tworzywa sztuczne, bioodpady, drewno, odzież, tekstylia, opakowania, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory oraz odpady wielkogabarytowe, w tym materace i meble, oraz 2) ze źródeł innych niż gospodarstwa domowe, jeżeli odpady te są podobne pod względem charakteru i składu do odpadów z gospodarstw domowych – przy czym odpady komunalne nie obejmują odpadów z produkcji, rolnictwa, leśnictwa, rybołówstwa, zbiorników bezodpływowych, sieci kanalizacyjnej oraz z oczyszczalni ścieków, w tym osadów ściekowych, pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych; niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne pozostają niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi, nawet jeżeli zostały poddane przetwarzaniu odpadów, ale przetwarzanie to nie zmieniło w sposób znaczący ich właściwości. 3. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 2 do SWZ oraz Załącznik nr 5 do SWZ – Wzór umowy. 4. Odbiór i zagospodarowanie odpadów należy prowadzić w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy bioodpadów, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wewnętrzny identyfikator: FN.271.1.2026. SM