579048-2026 - Wettbewerb
Kroatien – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Održavanje zelenih površina
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Održavanje zelenih površina
Beschreibung: Održavanje i uređenje javnih zelenih površina, parkova i dječjih igrališta obuhvaća redovito, pojačano i interventno održavanje : strojnu košnju javnih zelenih površina - intenzivnu i ekstenzivnu košnju trave, korovišta, šikara, sakupljanje biološkog otpada i otpada koji stvaraju prolaznici na zelenim površinama, uređenje i hortikulturno održavanje parkovnih i drvorednih stabala, sakupljanje lišća, održavanje zelenih živica i ukrasnih grmova na javnim površinama, sadnju biljnog materijala i zamjena dotrajalih nasada, održavanje cvjetnih gredica - trajnice i sezonsko cvijeće, formiranje i uređenje travnjaka i parkova, popravak i održavanje parkovnih klupa i dr. Komunalni poslovi koji su predmet ovog javnog natječaja obuhvaćaju održavanje javnih zelenih površina Grada Kutine : zelene površine - intenzivna košnja (oko 7 ha), ekstenzivna košnja (oko 33 ha), košnja korovišta (oko 4 ha), stabala (oko 5.000 kom.), sakupljanje lišća (oko 5 ha), cvjetnih gredica sa sezonskim sadnim materijalom (oko 300 m2), cvjetnih gredica sa trajnicama (oko 400 m2), grmova i živica (oko 2.000 m), parkovnih klupa (50 kom). Izvođenje predmetnih poslova obavljati će se na temelju ugovora o povjeravanju komunalnih poslova, sukcesivno tijekom kalendarske godine, a u vremenu trajanja ugovora.
Interne Kennung: 159
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Održavanje i uređenje javnih zelenih površina, parkova i dječjih igrališta obuhvaća redovito, pojačano i interventno održavanje : strojnu košnju javnih zelenih površina - intenzivnu i ekstenzivnu košnju trave, korovišta, šikara, sakupljanje biološkog otpada i otpada koji stvaraju prolaznici na zelenim površinama, uređenje i hortikulturno održavanje parkovnih i drvorednih stabala, sakupljanje lišća, održavanje zelenih živica i ukrasnih grmova na javnim površinama, sadnju biljnog materijala i zamjena dotrajalih nasada, održavanje cvjetnih gredica - trajnice i sezonsko cvijeće, formiranje i uređenje travnjaka i parkova, popravak i održavanje parkovnih klupa i dr. Komunalni poslovi koji su predmet ovog javnog natječaja obuhvaćaju održavanje javnih zelenih površina Grada Kutine : zelene površine - intenzivna košnja (oko 7 ha), ekstenzivna košnja (oko 33 ha), košnja korovišta (oko 4 ha), stabala (oko 5.000 kom.), sakupljanje lišća (oko 5 ha), cvjetnih gredica sa sezonskim sadnim materijalom (oko 300 m2), cvjetnih gredica sa trajnicama (oko 400 m2), grmova i živica (oko 2.000 m), parkovnih klupa (50 kom). Naručitelj će utvrđivati dinamiku i opseg poslova pojedinačnim nalozima - upisima u građevinski dnevnik, ovisno o ukazanim potrebama na terenu, odobrenim financijskim sredstvima u proračunu Grada Kutine i usvojenom Programu održavanja gradske komunalne infrastrukture za svaku tekuću godinu. - Redovito održavanje podrazumijeva redovite poslove predviđene troškovnikom radova i to posebno radove na intenzivnoj i ekstenzivnoj košnji, sakupljanju otpada, sakupljanju lišća, orezivanje stabala, živica, grmova i cvijetnih gredica te ostalih redovitih poslova na javnim zelenim površinama. Radove redovnog održavanja Izvršitelj će izvoditi temeljem naloga od strane Naručitelja dostavljane pisanim putem (elektroničkim putem) koji se obvezatno bilježe u dnevniku radova. Rok za izvršenje pojedinog naloga dojavljenog pisanim putem iznosi 10 kalendarskih dana od dana elektronički zaprimljenog naloga. - Pojačano održavanje podrazumijeva povremene poslove predviđene troškovnikom radova i to posebno košnju korovišta i šikara, formiranje travnjaka, uklanjanje panjeva, sadnju drveća, grmova i cvijeća, orezivanje većeg broja stabala i dr. Radove pojačanog održavanja Izvršitelj će izvoditi temeljem naloga od strane Naručitelja dostavljane pisanim putem (elektroničkim putem) koji se obvezatno bilježe u dnevniku radova. Rok za izvršenje pojedinog naloga dojavljenog pisanim putem iznosi 15 kalendarskih dana od dana elektronički zaprimljenog naloga. - Interventno održavanje podrazumijeva povremene poslove predviđene troškovnikom radova i to posebno radove na sanaciji i osiguranju mjesta štetnog događaja nastalog uslijed devastacije (prometna nezgoda, nevrijeme, vandalizam i sl.), čije bi odgađanje sanacije uzrokovalo opasnost za ljude i imovinu. Radovi se izvode odmah po dojavi od strane naručitelja bez obzira na vremenske uvjete i doba dana (svakog dana od 0 - 24 sata), a najkasnije u roku od jednog sata od dojave.