579051-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauleistungen im Hochbau – Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną i urządzeniem terenu przy ulicy Marii Zientary-Malewskiej/Truskawkowej w Olsztynie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną i urządzeniem terenu przy ulicy Marii Zientary-Malewskiej/Truskawkowej w Olsztynie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, na nieruchomości niezabudowanej położonej w Olsztynie przy ulicy Marii Zientary-Malewskiej/Truskawkowej, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działki nr 243/9, 246/2, 247/6, 247/7, 247/10, obręb 59, o łącznej powierzchni 0,4924 ha, dla której Sąd Rejonowy w Olsztynie prowadzi księgę wieczystą OL1O/00205923/6. 2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia określony został w dokumentacji projektowej, która to stanowi integralną część Specyfikacji (Załącznik nr 1 do SWZ). 3. Przedmiot zamówienia musi być wykonany na podstawie dokumentacji projektowej, o której mowa powyżej, opracowanej przez PAM Pracownia Architektoniczna Paweł Myśliwiec oraz Pozwoleniem na budowę: Decyzja Nr II – 45/2026 z dnia 12.02.2026 roku. 4. Wspólny Słownik Zamówień CPV: Przedmiot główny: CPV: 45.21.10.00-9 Nazewnictwo wg CPV: Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych 5. Przedmiar robót (Załącznik Nr 1A do SWZ), który ma charakter poglądowy, stanowi jedynie materiał pomocniczy do przygotowania oferty przez Wykonawcę. Wykonawca na własne ryzyko może je wykorzystać do obliczenia ceny oferty. Ewentualne błędy w załączonych przedmiarach robót, np. pominięcie niektórych robót lub zaniżenie ich ilości, nie będą podstawą do żądania przez Wykonawcę dodatkowej zapłaty za wykonanie przedmiotowego zamówienia. W celu dokonania pełnej wyceny robót każdy z Wykonawców zobowiązany jest przed złożeniem oferty do dokonania szczegółowej analizy dokumentacji projektowej. Ze względu na charakter ryczałtowy rozliczenia, przedmiar ma wyłącznie charakter pomocniczy dla uproszczenia przez Wykonawcę wyceny robót, którą Wykonawca winien sporządzić na podstawie dokumentacji projektowej. W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową, a przedmiarem bezwzględne pierwszeństwo ma dokumentacja projektowa. Brak jakichkolwiek elementów w przedmiarze, a ujętych w dokumentacji projektowej, nie będzie stanowił podstawy do zawarcia aneksu na roboty dodatkowe. W przypadku stwierdzenia braków pozycji w przedmiarze Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia dodatkowych pozycji, umożliwiających rzetelną wycenę przedmiotu zamówienia. 6. W przypadku rozbieżności w rzeczywistej ilości i rodzaju wykonanych robót w stosunku do ujętych w ofercie w żaden sposób nie wpływa to na zmianę wynagrodzenia. Zamawiający wyklucza również możliwość roszczeń Wykonawcy związanych z błędnym skalkulowaniem ceny oferty lub pominięciem elementów niezbędnych do wykonania zamówienia. 7. Wymagania i warunki wykonania zamówienia: 1) Wykonawca musi przewidzieć wszelkie czynności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia. W związku z powyższym Wykonawca jest zobowiązany dokonać wizji lokalnej w celu zapoznania się z zakresem prac i warunkami ich wykonania. 2) Cena (brutto) oferty musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zadania wynikające wprost z dokumentacji projektowej, jak również nieujęte w dokumentacji projektowej, a niezbędne do wykonania zadania, które Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest wykonać tj. m.in..: a) przygotowanie terenu budowy, w tym przeprowadzenie wycinki drzew i krzewów oraz usunięcie pozostałości po przeprowadzonej wycince drzew i krzewów, b) organizacja placu oraz zaplecza budowy, w tym miejsca do organizacji cyklicznych narad roboczych, c) roboty porządkowe, utrzymanie zaplecza i terenu budowy, (dostawa wody, usuwanie ścieków, wywóz śmieci, organizacja zaplecza socjalnego, oświetlenie, zasilanie w energię elektryczną, telefon, dozorowanie itp.), d) pozyskanie zgód na dojazd do budowy, zorganizowanie tymczasowej drogi dojazdowej do budowy oraz utrzymanie w czystości dróg w rejonie budowy, e) koszty wywozu i utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji robót, f) obsługę i inwentaryzację geodezyjną wykonywanych robót, g) koszty dokumentacji geodezyjnej powykonawczej, h) sporządzenia świadectw energetycznych dla wszystkich lokali, i) wykonania inwentaryzacji powykonawczej pomieszczeń w zakresie pomiarów powierzchni, j) wykonanie dokumentacji powykonawczej, k) wykonanie instrukcji obsługi i eksploatacji obiektu, instalacji i urządzeń związanych z obiektem, l) uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynków, m) wszelkie opłaty związane z odbiorem robót oraz dopuszczeniem inwestycji do użytkowania, np. opłaty za czynności odbiorowe itp. 8. Wykonawca zobowiązany jest do ujęcia w ofercie kosztów związanych ze zużyciem mediów: woda, odbiór ścieków, energia elektryczna, ogrzewanie budynku (w tym technologicznego suszenia budynku) do czasu odbioru końcowego budynku. W przypadku wystąpienia awarii, powodującej zużycie mediów, w czasie od odbioru końcowego do czasu przekazania lokalu lokatorom, Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów mediów wg wskazania licznika. 9. Wykonawca zobowiązany jest do ujęcia w ofercie kosztów związanych z nadzorami gestorów sieci, ponadto w związku z koniecznością wykonania przyłącza ciepłociągu przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Wykonawca zobowiązany jest do współpracy w tym zakresie z przedstawicielami w/w Przedsiębiorstwa, w celu umożliwienia wykonania przez Przedsiębiorstwo przedmiotowego przyłącza ciepłociągu w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. 10. Wykonawca gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji, zasadami wiedzy technicznej, wymaganiami wynikającymi z Polskich Norm i aprobat technicznych. Wszelkie materiały użyte do realizacji zamówienia muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty dopuszczające do stosowania w budownictwie. 11. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Inwestorowi oraz wskazanemu przez Inwestora Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego, materiałów do akceptacji, w szczególności materiałów dotyczących wykończenia wnętrz.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45211000 Bauarbeiten für Mehrfamilienhäuser und Einfamilienhäuser
5. Los
LosLOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Optionen
Beschreibung der Optionenbrak opcji i wznowień