See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af eldrevne køretøjer og tilhørende serviceydelser til Hillerød Kommune
Beschreibung: Udbuddet gennemføres med henblik til indgå tre rammeaftaler vedrørende levering af eldrevne køretøjer til kommunens institutioner og afdelinger. Udbuddet er opdelt i tre delaftaler:Eldrevne mikrobilerEldrevne minibilerEldrevne små varevogne / varebiler
Vorherige Bekanntmachung: 584088-2022
Interne Kennung: 220353483
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Eldrevne mikrobiler (Bilsegment A)
Beschreibung: Denne delaftale (Delaftale 1) omhandler køb af eldrevne personbiler fra bilsegment A.
Interne Kennung: 188669617-0
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Eldrevne minibiler (Bilsegment B og SUV-B)
Beschreibung: Denne delaftale (Delaftale 2) omhandler køb af eldrevne personbiler fra bilsegment B og SUV-B.
Interne Kennung: 188669639-1
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Eldrevne små varevogne/varebiler (Small-size segment eller personbil, der er ombygget til vans)
Beschreibung: Denne delaftale (Delaftale 3) omhandler køb af eldrevne små varevogne/varebiler (Small-size segment eller personbil, der er ombygget til vans).
Interne Kennung: 188670051-2