2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsdialog vedr. EU-udbud af aftale på modtagelse af ristegods fra BIOFOS september 2026
Beschreibung: BIOFOS skal i gang med at udbyde en aftale på modtagelse af ristegods fra BIOFOS.BIOFOS ønsker i den forbindelse at invitere markedet til et dialogmøde. Interesserede aktører inviteres til en fælles fri snak om forskellige emner relateret til udbuddet. Formålet med mødet er at forsøge at få udbuddet og materialet afstemt i forhold til, hvad markedet kan levere. På BIOFOS hjemmeside (biofos.dk/leverandoerer/udbud) ligger et udkast til udbudsmaterialet. Vær især opmærksom på de spørgsmål, som BIOFOS stiller til markedet i dokumentet "Dagsorden": Udbud | BIOFOS Send gerne spørgsmål inden dialogmødet til cgk@biofos.dk.Dialogmødet afholdes mandag den 7. september 2026 kl. 12.15-14.00 på Renseanlæg Avedøre, Kanalholmen 28, 2650 Hvidovre, mødelokale "Holme".Tilmelding til dialogmødet sker ved at skrive til Camilla Krogh på cgk@biofos.dk med angivelse af virksomhedsnavn og antal deltagere. Maksimalt 3 personer pr. virksomhed. Tilmelding skal ske senest 3. september 2026.
Interne Kennung: 287736846
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle