579165-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen – Proiectare și execuție lucrări „Reabilitare DJ 108A Gârdani – lim. jud. Sălaj”
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Proiectare și execuție lucrări „Reabilitare DJ 108A Gârdani – lim. jud. Sălaj”
Beschreibung: Obiectul contractului de achiziție publică Proiectare și execuție lucrări este „Reabilitare DJ 108A Gârdani – lim. jud. Sălaj” și constă în reabilitarea drumul județean DJ 108A pe tronsonul cuprins între km 82+057 – km 97+444 care se desfășoară pe intravilanele și extravilanele UAT-urilor: Ulmeni, Sălsig și Gârdani, conform standardelor și normativelor în vigoare, cu scopul prelungirii duratei de exploatare prin aducerea acestora la nivelul cerințelor esențiale de calitate prevăzute de lege. Termenul în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare este în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări vor fi adresate în termenul prevăzut la secțiunea I din Fișa de Date, respectiv cu minim 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3627315_2023_PAAPD1390394
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului de achiziție publică „Reabilitare DJ 108A Gârdani – lim. jud. Sălaj”, constă în reabilitarea drumul județean DJ 108A pe tronsonul cuprins între km 82+057 – km 97+444 care se desfășoară pe intravilanele și extravilanele UAT-urilor: Ulmeni, Sălsig și Gârdani, conform standardelor și normativelor în vigoare, cu scopul prelungirii duratei de exploatare prin aducerea acestora la nivelul cerințelor esențiale de calitate prevăzute de lege. Drumul județean DJ 108A, sectorul: limită județ Sălaj – Gârdani, cu o lungime L = 15,387 km. Detalierea activităților ce vor fi realizate în cadrul contractului este regăsită în cadrul Caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1