See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: BC CL - 18– Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Magura, Nicolae Balcescu si Filipesti
Beschreibung: Executie lucrari aferente contractului „BC CL 18 – Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Magura, Nicolae Balcescu si Filipesti” Lot 1 - Extinderea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Magura Lot 2 - Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Nicolae Balcescu Lot 3 - Extinderea rețelelor de canalizare in Filipesti NOTE: 1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19. 2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 27429315_2023_PAAPD1391453
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - Extinderea rețelelor de canalizare in Filipesti
Beschreibung: Executie lucrari aferente Lot 3 - Extinderea rețelelor de canalizare in Filipesti, incluzând: SISTEMUL DE CANALIZARE FILIPESTI: • Extindere retea de canalizare in lungime totala de 20930 m, cu conducte de canalizare din PVC, SN8, Dn 200mm L= 366m si Dn 250mm L=20564m. • Statii de pompare ape uzate noi (15 buc) si 7695 m conducte de refulare. Pentru strazile mai jos enumerate, avand in vedere ca primariile deruleaza lucrari de reabilitare a infrastructurii rutiere (a se vedea corespondenta inclusa in Cap.5 – Informatii care fac parte din Contract), executia lucrarilor se va derula dupa un grafic stabilit de comun acord cu Beneficiarul, dupa semnarea contractului: In UAT Filipesti: sat Filipesti: - str. DS401/1; - str. DS1023; - str. DS188; - str. DS214; - str. DS703; - str. DS96; - str. DS190; - str. DS400; - str. DS971. sat Galbeni: - str. DC219; - str. DC861; - str. DC749. sat Carligi: - str. DS146; - str. DS1123; - str. DS341; - str. DS342; - str. DS614; - str. DS540; - str. DS469; - str. DS710. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor pentru Lot 3 este de 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute". Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen