2. Verfahren
Verfahren
Titel: KWP Katowice – modernizacja budynków A, B, C, etap I z przystosowaniem do przepisów przeciwpożarowych budynków KWP w Katowicach przy ul. Lompy 19
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie inwentaryzacji budowlanej całkowitej oraz kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej zadania inwestycyjnego pn. „KWP Katowice – modernizacja budynków A, B, C, etap I z przystosowaniem do przepisów przeciwpożarowych budynków KWP w Katowicach przy ul. Lompy 19”. Dokumentacja projektowo – kosztorysowa wykonana w ramach niniejszego zamówienia powinna być zgodna z ustawą Prawo Budowlane i zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie Wykonawcy, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami i że zostaje wydana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest m.in.: Opracowania na które składa się dokumentacja: • inwentaryzacji budowlanej całkowitej (wraz z inwentaryzacją branżową); • ekspertyzy p.poż. opisującej sposób dostosowania istniejących obiektów do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych; • uzyskanie pozytywnego Postanowienia Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach dotyczącego opracowanej ekspertyzy; • kompletnej koncepcji projektowej (Architektoniczno-budowlanej i branżowej) wraz z szacunkową wyceną rozwiązań zawartych w ekspertyzie (wraz z potencjalnymi zaakceptowanymi odstępstwami); • kompletnej dokumentacji budowlanej, technicznej,wykonawczej wraz z kosztorysem (inwestorskim, ślepym, przedmiarem robót). W wymaganym terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wielobranżową kompletną dokumentację projektową dla zadania inwestycyjnego w następującej ilości egzemplarzy: 1. Inwentaryzacja budowlana całkowita (wraz z inwentaryzacji branżową) – 5 egz. w wersji papierowej + 5 egz. na płycie CD; 2. Ekspertyza wraz z pozytywnym Postanowieniem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – 5 egz. w wersji papierowej + 5 egz. na płycie CD; 3. Kompletna koncepcja projektowej (architektoniczno-budowlanej i branżowej) wraz z szacunkową wyceną rozwiązań zawartych w ekspertyzie (wraz z potencjalnymi zaakceptowanymi odstępstwami) – 5 egz. w wersji papierowej + 5 egz. na płycie CD; 4. Kompletna dokumentacja budowlana, techniczna,wykonawcza wraz z kosztorysem (inwestorskim, ślepym, przedmiarem robót) – 5 egz. w wersji papierowej + 5 egz. na płycie CD. Rozwinięcie opisu przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do niniejszej SWZ. Lokalizacja przedmiotu zamówienia Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia Zamawiający opisał w załączniku nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71221003-3 Usługi Architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych. 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
Interne Kennung: ZP-2380-197/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skrócił termin składania ofert zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2026 poz. 793 z późn. zm.), w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001