See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare, montaj si punere in functiune sistem de supraveghere video stradal pentru comuna Filipeștii de Pădure, Dițești si Minieri in cadrul proiectului: “Sistem inteligent de management local în Comuna Filipeștii de Pădure, județul Prahova”
Beschreibung: Obiectul prezentei achiziții îl constituie furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune a unui sistem de supraveghere video stradal pentru comuna Filipeștii de Pădure, Dițești și Minieri, în cadrul proiectului „Sistem inteligent de management local în Comuna Filipeștii de Pădure, județul Prahova”, în conformitate cu documentația de atribuire și cu prevederile proiectului tehnic elaborat de S.C. REZIDENTIAL SECURITY S.R.L., disponibil în SEAP. Prezenta achiziție reprezintă reluarea procedurii de atribuire pentru componenta de sistem de supraveghere video (inițial LOTUL 4) din cadrul unei proceduri anterioare, respectiv procedura nr. CN1088862 / 05.01.2026, care a fost anulată în temeiul art. 212 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016, întrucât nu a fost depusă nicio ofertă admisibilă. Celelalte componente ale proiectului au fost atribuite în cadrul procedurii anterioare, contractele fiind în derulare, motiv pentru care prezenta procedură vizează exclusiv componenta rămasă neatribuită, necesară pentru implementarea integrală a proiectului. Achiziția urmărește realizarea unui sistem integrat de monitorizare video, care să permită: • creșterea siguranței spațiului public; • monitorizarea în timp real a zonelor de interes; • gestionarea centralizată a echipamentelor; • interoperabilitatea cu alte sisteme informatice existente sau viitoare ale autorității contractante. Prin implementarea acestei componente, Autoritatea Contractantă asigură finalizarea investiției finanțate și atingerea indicatorilor asumați.
Interne Kennung: 2843213_2026_PAAPD1615541
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prezenta achiziție publică face parte din proiectul de digitalizare a administrației publice locale, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) – Componenta C10 – Fondul Local. Obiectul contractului îl constituie furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune a unui sistem de monitorizare video, inclusiv componentele software aferente, necesare gestionării și operării acestuia. Sistemul va permite: • supravegherea video a spațiului public; • acces securizat la fluxurile video; • stocarea și gestionarea datelor; • integrarea cu alte sisteme informatice ale autorității contractante. Prezenta achiziție reia obiectul unei proceduri anterioare (nr. CN1088862 / 05.01.2026), anulată în temeiul art. 212 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016, din cauza lipsei ofertelor admisibile, fiind necesară pentru asigurarea implementării complete a proiectului. Descrierea detaliată este disponibilă în Proiectul tehnic, piese scrise si piese desenate, care face parte din documentația de atribuire a contractului de executie lucrari, postata in SEAP. In aplicarea dispozitiilor art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 103 alin. (2) din HG 395/2016, autoritatea contractanta stabileste urmatoarele termene cu privire la solicitarile de clarificari: a) termenul limita de primire a solicitarilor de clarificari: 13 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor b) termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari: cu 6 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1