579359-2026 - Wettbewerb
Polen – Systemunterstützung – Usługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS oraz Fore Flight Military Flight Bag One
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS oraz Fore Flight Military Flight Bag One
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS (The Jeppesen Military Chart Service) lub równoważne oraz Fore Flight Military Flight Bag One lub równoważne. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie udostępniony Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty na drugim etapie postępowania. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty.
Interne Kennung137/2026/U-OiB
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPrzedmiotem zamówienia jest usługa dostarczenia licencji na produkty nawigacyjne JMCS (lub równoważne) oraz Fore Flight Military Flight Bag One (lub równoważne) oraz udzielenie w ramach licencji wsparcia technicznego oraz okresowych aktualizacji do przedmiotowego oprogramowania. Z uwagi na fakt, iż przedmiotowe licencje dotyczą ciągłości funkcjonowania oprogramowania związanego z ruchem lotniczym, niezbędne jest z uwagi na życie i zdrowie pilotów oraz pracowników lotnisk oraz mienie wojskowe, niezbędnym staje się zachowanie ciągłości trwania licencji. Zgodnie z obecnie obowiązująca umową licencja na przedmiotowe produkty wygasa dnia 31.12.2026 r. Częścią przedmiotu zamówienia związanego z udzieleniem licencji jest także wcześniejsze przekazanie Użytkownikom odpowiednich loginów i haseł, które umożliwią korzystanie z oprogramowania w okresie obowiązywania licencji. Każda przerwa w działaniu systemu wiąże się z ryzykiem oraz powoduje brak możliwości realizacji zadań przez Siły Powietrzne. Mając na uwadze powyższe, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. W przypadku postępowania prowadzonego w trybie przetargu ograniczonego bez zastosowania skróconych terminów, o których mowa w art. 411 ust. 7 oraz art. 411 ust. 16 Pzp, minimalny czas składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu to 30 dni a czas składania ofert to 40 dni przyjmując, że w żadnym etapie nie wpłyną pytania, których odpowiedź spowoduje wydłużenie powyższego czasu. Biorąc pod uwagę wskazane powyżej okoliczności, dokonanie przedłużenia licencji do dnia 31 grudnia 2026 roku staje się mało prawdopodobne – zakładając uruchomienie postępowania w dniu 20 sierpnia (20 sierpnia + min. 70 dni + czas na sprawdzenie wniosków i ofert, ewentualne odwołania, zawarcie umowy, jej realizacja (przekazanie loginów) oraz rozliczenie umowy zgodnie z przepisami wewnętrznymi (odebranie usługi, wystawienie faktury, opłacenie faktury). Skrócenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz terminu składania ofert uzasadnione jest analizą szacunkowych terminów dla postępowania o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie standardowym, liczonych od daty przekazania ogłoszenia do publikacji w dzienniku urzędowym UE, tj. 20.10.2025 r.: o Szacowany termin otwarcia I etapu: 21.09.2026 r. o Szacowany termin sprawdzenia wymaganych dokumentów o dopuszczenie o udziału w postępowaniu: 25.09.2026 r. o Szacowany termin otwarcia II etapu: 09.11.2026 r. o Szacowany termin wyboru ofert: 10.11.2026 r. o Szacowany termin zawarcia umowy: 23.11.2026 r. Z uwagi na powyższe, uwzględniając ewentualne ryzyka związane z trybem prowadzonego postępowania tj. wnioski o wyjaśnienia SWZ, ewentualne zmiany treści SWZ, skorzystanie przez Wykonawców ze środków ochrony prawnej a w konsekwencji brak możliwości zawarcia umowy z uwagi na toczące się postępowanie odwoławcze przed KIO niepewnym staje się zapewnienie ciągłości licencji dla Sił Powietrznych od dnia 01 stycznia 2027 roku przy standardowych terminach obowiązujących dla przetargu ograniczonego w dziedzinie OiB. Niezależnie od powyższego należy również wziąć pod uwagę potrzebę rozliczenia umowy (tj. wypłaty wynagrodzenia) zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami tj. z wykorzystaniem środków budżetowych przewidzianych w planie finansowym na rok budżetowy 2026. W związku z powyższym, niezbędne jest zastosowanie skróconych terminów dla przedmiotowego postepowania, tj. 25 dni dla terminu składania wniosków do udziału w postępowaniu (art. 411 ust. 7) oraz 20 dni dla termin składania ofert (art. 411 ust. 16). Pozwoli to na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcie umowy w sposób umożliwiający udzielenie licencji przed dniem 31.12.2026 r. oraz umożliwiający przekazanie loginów i haseł w sposób opisany w § 4 umowy w terminie nie później, niż do 7 grudnia 2026 roku
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający w niniejszym postępowaniu nie ogranicza liczby wykonawców zaproszonych do składania ofert. Do złożenia oferty na drugim etapie postępowania zostaną zaproszeni wszyscy wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegają odrzuceniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS (The Jeppesen Military Chart Service) (lub równoważne) oraz Fore Flight Military Flight Bag One (lub równoważne). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie udostępniony Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty na drugim etapie postępowania. 3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty.
Interne KennungUsługa dostarczenia licencji oraz wsparcia technicznego na produkty nawigacyjne JMCS oraz Fore Flight Military Flight Bag One
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający w niniejszym postępowaniu zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zarówno w zakresie ilościowym, jak i terminowym. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zostaną przekazane Wykonawcom zaproszonym do złożenia ofert na drugim etapie postępowania.